Connect with us

Законодавство

Чи можна буде оскаржити в апеляції ухвалу суду про тримання під вартою?

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою» № 2315.

Законопроектом пропонується доповнити ст. 422-1 та внести зміни до ст.ст. 76, 331, 392, 394, 395, 400, 407, 423 Кримінального процесуального кодексу України, якими передбачається:

  • можливість судді апеляційної інстанції, який брав участь у кримінальному провадженні під час досудового розслідування, брати участі у цьому ж провадженні в суді апеляційної інстанцій у випадках перегляду ним в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою, про зміну іншого запобіжного заходу на запобіжний захід у виді тримання під вартою або про продовження строку тримання під вартою, яка була постановлена під час судового провадження в суді першої інстанції до ухвалення судового рішення по суті (зміни до ст. 76 КПК України);
  • допустимість оскарження в апеляційному порядку ухвал суду про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою, про зміну іншого запобіжного заходу на запобіжний захід у виді тримання під вартою або про продовження строку тримання під вартою, постановлених під час судового провадження в суді першої інстанції до ухвалення судового рішення по суті (зміни до ст.ст. 331, 392 КПК України);
  • подання апеляційної скарги на такі ухвали суду першої інстанції, безпосередньо до суду апеляційної інстанції (зміни до ст.ст. 394, 395 КПК України).

Крім цього, законопроектом визначені повноваження суду апеляційної інстанції за наслідками розгляду такої апеляційної скарги (зміни до ст. 407 КПК України), процесуальний порядок перевірки судом апеляційної інстанції відповідних ухвал суду першої інстанції (ст. 422-1 КПК України), повернення відповідних матеріалів кримінального провадження до суду першої інстанції (зміни до ст. 423).

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.