Законодавство
Отримати інформаційну довідку щодо банкрута можна буде онлайн
Набрав чинності наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Порядку функціонування автоматизованої системи “Банкрутство та неплатоспроможність”» від 18 лютого 2020 р. № 594/5.
Порядок визначає організаційні та технологічні засади функціонування автоматизованої системи “Банкрутство та неплатоспроможність” за допомогою засобів телекомунікації, її складові, а також порядок розміщення, розкриття та оприлюднення відомостей у ній.
Держатель автоматизованої системи – Мін’юст, адміністратор – державне підприємство «Національні інформаційні системи». За достовірність інформації, внесеної до автоматизованої системи, та відповідність такої інформації документам, на підставі яких вона внесена, відповідає реєстратор.
Реєстр боржників у справах про банкрутство (неплатоспроможність) функціонує на базі Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, який містить відомості про суб’єктів підприємницької діяльності, відносно яких триває або завершена процедура банкрутства, про стан провадження у справі про банкрутство, про реєстр вимог кредиторів та інші дані, які отримані від арбітражних керуючих та господарських судів, а також відомості, які є результатом здійснення Мін’юстом своїх повноважень як державного органу з питань банкрутства.
Реєстр боржників у справах про банкрутство (неплатоспроможність) містить:
- загальні відомості (зокрема, номер провадження, найменування господарського суду, дата відкриття провадження у справі, стаття, відповідно до якої відкрито провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність);
- відомості про боржника – юридичну особу;
- відомості про боржника – фізичну особу – підприємця;
- відомості про боржника – фізичну особу;
Внесення інформації до Реєстру боржників у справах про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється шляхом подання арбітражними керуючими обов’язкових відомостей (інформації) через електронний кабінет арбітражного керуючого в установленому Мін’юстом порядку та строки.
Доступ до Реєстру боржників у справах про банкрутство (неплатоспроможність) є безоплатним, здійснюється цілодобово із забезпеченням можливості пошуку, перегляду, копіювання та роздрукування інформації, а також отримання інформаційної довідки щодо перебування боржника у процедурі банкрутства (неплатоспроможності).
Крім цього, визнається таким, що втратив чинність з 1 вересня 2020 р., наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Положення про Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство» від 15 вересня 2011 р. № 3018/5.