Законодавство
Національна інфраструктура геопросторових даних поєднає всі об’єкти на єдиній картографічній основі
Комітет Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики підтримав до другого читання проект Закону «Про національну інфраструктуру геопросторових даних» від 1 листопада 2019 р. № 2370.
Україна має значні обсяги даних про природні ресурси, об’єкти інфраструктури, мережі комунікацій та багато інших. Всі ці дані можна назвати геопросторовими, тобто такими, що мають чітко визначене місце розташування.
«Дуже часто виробники даних та користувачі просто не мають інформації щодо того, які дані і у якому обсязі створюються та є у розпорядженні різних органів влади. Тому Україна щорічно втрачає десятки мільйонів гривень через дублювання робіт», – пояснив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.
Окрім цього, закритість інформації і даних стримують запровадження принципів цифровізації в державному управлінні. Недостатня прозорість даних і інформації вже призвела до того, що органи влади, особливо ті, які відповідають за розпорядження природними ресурсами, постійно звинувачуються у «тіньовому розпорядженні» ними.
Національна інфраструктура просторових даних об’єднає інформацію про різні об’єкти на єдиній картографічній основі, що дасть змогу органам влади працювати значно ефективніше, а громадяни матимуть змогу отримати якісні сервіси та дані онлайн.
Детальніше ознайомитись з презентацією проекту Закону можна за цим посиланням.