Законодавство
НБУ посилив вимоги щодо списання знецінених фінансових активів банків
Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до Положення про організацію процесу управління проблемними активами в банках України» від 17 квітня 2020 р. № 52.
Змінами до Положення про організацію процесу управління проблемними активами в банках України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18 липня 2019 р. № 97, Національний банк посилив вимоги щодо процесу списання знецінених фінансових активів банків за рахунок резервів під очікувані збитки.
Зокрема, п. 24 розд. III Положення доповнено пп. 5-1, згідно з яким, Рада банку затверджуватиме положення про списання заборгованості.
Також змінено назву розд. X Положення з «Процедура списання непрацюючих активів» на «Списання заборгованості».
Новою редакцією п. 131 розд. X Положення визначено, що банк з урахуванням вимог законодавства України, нормативно-правових актів Національного банку, міжнародних стандартів фінансової звітності та цього Положення розробляє та впроваджує положення про списання заборгованості, яке, щонайменше, включає:
- критерії відсутності обґрунтованих очікувань щодо відновлення фінансового активу, встановлені нормативно-правовим актом Національного банку щодо визначення критеріїв для списання знецінених фінансових активів за рахунок оціночних резервів під очікувані кредитні збитки (основні критерії);
- інші додаткові (за потреби) критерії для списання знецінених фінансових активів. Банк не має права визначати більш сприятливі критерії щодо списання знецінених фінансових активів для боржників/контрагентів, які є пов’язаними із банком особами, ніж для інших боржників / контрагентів банку за аналогічними активами;
- порядок ухвалення рішення щодо списання заборгованості.