Законодавство
Під час карантину молодших спеціалістів акредитують без експертної комісії
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2001 р. N 978» від 27 травня 2020 р. № 412.
Положення про акредитацію вищих навчальних закладів і спеціальностей у вищих навчальних закладах та вищих професійних училищах, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2001 р. № 978, доповнено пунктом 14-1, відповідно до якого, на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, акредитація напрямів підготовки, спеціальностей, освітньо-професійних програм за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст проводитися без перевірки експертною комісією.
У такому разі МОН за результатами попередньої експертизи поданих матеріалів готує висновок про можливість акредитації напряму підготовки, спеціальності, освітньо-професійної програми за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст і подає його до Акредитаційної комісії. Подальша процедура проводиться у порядку, передбаченому п.п. 12 і 13 цього Положення.
Новою редакцією абз. 4 п. 20 Положення встановлено, що за рахунок закладу освіти, який заявив про свою акредитацію, відповідно до законодавства здійснюється:
- оплата послуг організаційного характеру, пов’язаних з проведенням акредитації напряму підготовки, спеціальності, освітньої програми та оформленням сертифіката про акредитацію напряму підготовки, спеціальності, освітньої програми, – у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, а з переоформленням, видачею копії, дубліката сертифіката про акредитацію напряму підготовки, спеціальності, освітньої програми, виданого МОН, – у розмірі п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім цього, викладено у новій редакції пункти 21-1 і 21-2 Положення, якими визначено, що переоформлення сертифіката про акредитацію напряму підготовки, спеціальності, освітньої програми, виданого МОН, здійснюється МОН у разі:
- зміни найменування закладу освіти або його місцезнаходження;
- реорганізації юридичних осіб, що мають сертифікати про акредитацію, шляхом їх злиття або приєднання однієї юридичної особи до іншої;
- ліквідації або реорганізації, а також зміни найменування (місцезнаходження) структурного підрозділу закладу освіти, що має сертифікат про акредитацію;
- зміни назви напряму підготовки, спеціальності.
У разі втрати (пошкодження) сертифіката про акредитацію напряму підготовки, спеціальності, освітньої програми, виданого МОН, закладу освіти видається дублікат такого сертифіката.