Законодавство
Суддів КСУ у відставці зможуть призначати на посаду судді ВС без іспитів
У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Закону України “Про Конституційний Суд України” (щодо посилення гарантій незалежності суддів Конституційного Суду України)» від 2 липня 2020 р. № 3786.
Проектом деталізуються конституційні гарантії незалежності та неупередженості суддів Конституційного Суду України.
Зокрема, змінами до ст. 26 Закону України «Про Конституційний Суд України» пропонується встановити, що винагорода Судді складається з посадового окладу та доплат за вислугу років, перебування на адміністративній посаді в Суді, науковий ступінь, та роботу, що передбачає доступ до державної таємниці.
Посадовий оклад судді Конституційного Суду встановлюється у розмірі посадового окладу судді Верховного Суду з коефіцієнтом 1,25.
Змінами до ст. 27 визначено, що суддя Конституційного Суду у відставці отримує щомісячне довічне грошове утримання, яке виплачується у розмірі 70 % (зараз – 50 %) винагороди судді Конституційного Суду, що не підлягає оподаткуванню.
Судді Конституційного Суду, який звільнився у відставку, виплачується вихідна допомога у розмірі трьох місячних винагород судді Конституційного Суду з урахуванням перебування на адміністративній посаді.
Доповненням до ст. 28 пропонується встановити, що суддям Конституційного Суду, які мають стаж професійної діяльності у сфері права більше 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 15 календарних днів.
Суддям Конституційного Суду надаються також інші види відпусток, передбачені Законом України «Про відпустки».
Новою ст. 28-1 визначається, що після призначення на посаду суддя, який потребує поліпшення житлових умов, забезпечується Кабінетом Міністрів України службовим житлом за місцем знаходження Суду за рахунок коштів Державного бюджету України.
Змінами до ст. 31 встановлюється, що суддя Конституційного Суду України у відставці може бути рекомендований Вищою кваліфікаційною комісією суддів України для призначення на посаду судді Верховного Суду безстроково без складення іспитів на підставі співбесіди та вивчення суддівського досьє.