Connect with us

Законодавство

Потерпілі від насильницьких злочинів отримуватимуть допомогу від держави

Опубліковано

Кабінет Міністрів України підтримав пакет законопроектів, якими передбачено створення Державного фонду відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких кримінальних правопорушень.

Сьогодні передбачено право потерпілого пред’явити позов до особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, однак на практиці це створює доволі складну систему процесуальних відносин, а при цьому наявність обвинувального вироку та рішення про задоволення цивільного позову ще не гарантують того, що потерпіла особа отримає адекватну сатисфакцію, оскільки реальне стягнення збитків із засудженого, як правило, розтягується на роки і буває нерегулярним.

Ще більш ускладненим є відшкодування шкоди у кримінальних справах, в яких провадження зупинено і не встановлено особу злочинця, оскільки потерпілий фактично позбавлений можливості пред’явити позов.

З огляду на цю ситуацію логічним є надання потерпілому від насильницького кримінального правопорушення фінансової допомоги від держави, як це відбувається у розвинених країнах.

Ця законодавча ініціатива передбачає, що потерпілий має право на відшкодування шкоди у зв’язку з втратою заробітку внаслідок заподіяння насильницьким кримінальним правопорушенням шкоди його здоров’ю та понесенням витрат на медичні послуги.

Пропонується гарантувати здійснення відшкодування шкоди з боку держави і у випадках звільнення особи від кримінальної відповідальності з підстав, визначених Кримінальним кодексом України, вчинення суспільно небезпечного діяння неосудною особою або якщо не встановлено особу, яка вчинила насильницьке кримінальне правопорушення.

Крім того, передбачається встановлення адміністративної відповідальності за невиконання законних вимог посадових осіб органів, на які покладається відшкодування шкоди потерпілим.

Відшкодування шкоди потерпілим буде здійснюватися за рахунок надходжень до спеціального фонду Державного бюджету України від виконання покарань у вигляді штрафу, виправних робіт, збору на відшкодування шкоди, завданої насильницькими кримінальними правопорушеннями, та повернутих у дохід держави у порядку регресу коштів, що були виплачені потерпілим.

Мінімальний розмір відшкодування шкоди, запропонований у законопроекті, не може бути менше 40 % від встановленого на 1 січня відповідного року прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.