Законодавство
Як подавати скарги та пропозиції щодо передачі в оренду державного та комунального майна?
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку подання, розгляду скарг та пропозицій стосовно організації та проведення аукціонів щодо передачі в оренду державного та комунального майна» від 15 липня 2020 р. № 647.
Ним визначено процедуру подання, розгляду скарг та пропозицій стосовно організації та проведення аукціонів щодо передачі в оренду державного та комунального майна, які не завершено та за результатами яких не укладено договору оренди, у тому числі електронних аукціонів (відкритих торгів (аукціонів), формування, функціонування та повноваження комісії з розгляду скарг та підготовки пропозицій.
Комісія є постійно діючим колегіальним органом, що утворюється Мінекономіки.
Скарги подаються Мінекономіки в паперовій або електронній формі за формою згідно з додатком 1 виключно:
- учасником аукціону;
- користувачем інтернету, який не зміг взяти участь в аукціоні з незалежних від нього причин;
- орендодавцем;
- оператором електронного майданчика.
Пропозиції подаються Мінекономіки в паперовій або електронній формі будь-якою особою за формою згідно з додатком 2.
Матеріали, що додаються до скарги або пропозиції, яка подається в електронній формі, виготовляються шляхом сканування з обов’язковим накладенням відповідним скаржником (заявником) кваліфікованого електронного підпису.
Скарги та пропозиції реєструються не пізніше наступного робочого дня з дня їх надходження до Мінекономіки. Комісія розглядає скарги та пропозиції протягом 20 робочих днів з дати їх реєстрації Мінекономіки. Строк розгляду скарг та пропозицій може бути продовжений за рішенням комісії на десять робочих днів з обґрунтуванням причини продовження строку.
За результатами розгляду скарги або пропозиції Мінекономіки надсилає витяг із протоколу засідання комісії відповідному орендодавцю, оператору електронного майданчика для розгляду та вжиття відповідних заходів. Витяг із протоколу комісії оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінекономіки не пізніше п’яти робочих днів після проведення відповідного засідання з дотриманням вимог законодавства щодо захисту персональних даних та надсилається скаржнику (заявнику).
Рішення комісії набирає чинності з дня його прийняття та є обов’язковим для виконання.