Connect with us

Події

Перший на Буковині суд, збудований з «нуля»

Опубліковано

Впевнено крокуємо до сучасних стандартів забезпечення судочинства. І про це можна вже беззаперечно говорити, дивлячись, а ще краще підібрати слово «милуючись», на нову вже здану в експлуатацію, будівлю Сторожинецького районного суду Буковини. Це сучасне, оснащене згідно з новітніми технологіями та вимогами законодавства приміщення, побудоване для розміщення тамтешнього суду радує око своєю красою, практичністю та масштабом. Ще б пак, адже це перша зведена спеціально для потреб суду будівля в області за роки незалежності. І яка будівля — вражаючий екстер’єр та інтер’єр, зручно розміщені місця для паркування, — і це лише частина плюсів. Адже попереду ще багато зусиль потрібно докласти, аби нове приміщення стало Храмом правосуддя з великої літери. Але всьому свій час. А нині судді і працівники суду на Сторожинеччині вже відсвяткували входини.

Безперечно, ця подія буде внесена золотими літерами до літопису діяльності Сторожинецького районного суду зокрема та й судочинства в області в цілому. І, перебуваючи зараз на етапі початку звершення нової сторінки в історії суду, варто на мить повернутися до згадок про його існування і роботу в минулому.

Як відомо, північну частину Буковини було включено до складу УРСР 2 серпня 1940 року. Після цього в нашому краї було утворено народні суди за дільничною системою в районах області. У зв’язку з початком Другої світової війни всі вони припинили діяльність і лише у 1944 році було відновлено їх роботу, в подальшому дані суди діяли до 50—60-х років минулого століття.

Сторожинецький народний суд почав свою діяльність як судова установа свого району вже у 60-х роках минулого століття. До 1963 року головував у суді «Народний суддя», посада «голови суду» була введена приблизно в 1963 році.

У 1991 році в зв’язку з проголошенням незалежності Української держави та прийняттям ВРУ Концепції судово-правової реформи розпочинається новий виток в історії становлення судів на Буковині, що триває до сьогодні. Постановою Президії Верховної Ради України від 19 листопада 1992 року № 2799 визначено 3 районні суди м Чернівці та 11 районних судів області, серед яких і Сторожинецький райсуд, який із 1996 року був розташований у приміщенні, побудованому ще майже півтори сотні років тому — у 1870 році. Звичайно ж, зважаючи на такий «поважний» вік, будівля неодноразово виводилася з аварійного стану. Отже, одним із нагальних питань було спорудження Палацу правосуддя в Сторожинці.

Звичайно, найоптимальнішим варіантом вирішення даного питання було будівництво нового приміщення на відведеній земельній ділянці.

І, завдяки зусиллям голови Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка, який подбав про найшвидше вирішення питання з виділення коштів для нового будівництва, райсуд отримав сучасне комфортне приміщення. Як зазначив З. Холоднюк, «дане будівництво стало першим за часів Незалежної України, побудованим «з нуля». Даний факт вважаємо історичною подією для всієї судової системи держави. Варто зазначити, що на сьогодні в суді створено всі необхідні та безпечні умови для належного здійснення правосуддя й перебування відвідувачів. Доступність для маломобільних груп населення забезпечена за рахунок влаштування пандусів, ліфта, шрифтів Брайля та інших розпізнавальних позначок. Новозбудоване приміщення суду відповідає всім вимогам Державних будівельних норм щодо здійснення судочинства. Можна із впевненістю відзначити, що нова будівля Сторожинецького районного суду на Буковині є прикладом Європейського доступу громадян до правосуддя», — підсумував голова ДСА України.

Голова Сторожинецького районного суду
Чернівецької області Іван Яківчик

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.