Законодавство
Реструктуризація заборгованості перед банком, що ліквідується
23.03.2018 Набрало чинності рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від «Про затвердження Положення про порядок проведення реструктуризації кредитної заборгованості фізичних осіб (крім фізичних осіб – підприємців) за кредитними договорами, виконання зобов’язань за якими забезпечене іпотекою, перед банками, процедура ліквідації яких здійснюється Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, та Змін до деяких нормативно-правових актів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб» 5 лютого 2018 р. № 372.
Положення визначає порядок проведення реструктуризації кредитної заборгованості фізичних осіб за кредитними договорами, виконання зобов’язань за якими забезпечено іпотекою, перед банками, процедура ліквідації яких здійснюється Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.
При цьому, дія Положення не поширюється на договори:
- укладені з фізичними особами, які є пов’язаними з банком, процедура ліквідації якого здійснюється Фондом особами;
- виконання зобов’язань за якими забезпечене іпотекою: предметом якої є повітряні та морські судна, судна внутрішнього плавання, космічні об’єкти; предмет якої обтяжений також іншими зобов’язаннями, ніж зобов’язання за кредитним договором, кредитна заборгованість за яким реструктуризується; що є наступною іпотекою, а банк, що є держателем такої наступної іпотеки, не є одночасно попереднім іпотекодержателем,
вимоги якого мають найвищий пріоритет.
Варто знати, що банком реструктуризується кредитна заборгованість фізичної особи – боржника, виконання зобов’язань за якою забезпечене тільки іпотекою. Неустойка (штрафи, пені), право на яку виникло до проведення реструктуризації, не застосовується у разі виконання фізичною особою – боржником умов реструктуризації.
В той же час, сплата неустойки, право на яку виникло до проведення реструктуризації, не включається до умов проведення реструктуризації.
Для проведення реструктуризації фізична особа – боржник звертається до банку із заявою про реструктуризацію кредитної заборгованості, разом із заявою подає документи, що дають можливість:
- ідентифікувати саму особу, її поручителів/заставодавців;
- підтвердити право власності на майно (предмет іпотеки).
У разі надання всіх необхідних документів, малий комітет з управління активами приймає рішення про можливість або неможливість проведення реструктуризації.
You must be logged in to post a comment Login