Законодавство
Як підвищуватимуть кваліфікацію фахівці з фінмоніторингу?
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку організації та координації роботи з перепідготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів з питань фінансового моніторингу» від 2 вересня 2020 р. № 777.
Відповідно до затвердженого Порядку спеціалістами з питань фінансового моніторингу є відповідальні працівники суб’єктів первинного фінансового моніторингу, працівники, залучені до проведення фінансового моніторингу та спеціалісти органів державної влади.
Перепідготовка та підвищення кваліфікації (навчання) відповідальних працівників та працівників, залучених до проведення фінансового моніторингу, здійснюється:
- академією, що належить до сфери управління Держфінмоніторингу;
- державною навчально-науковою установою «Академія фінансового управління»;
- іншими закладами освіти, які включені до переліку закладів, що здійснюють перепідготовку та підвищення кваліфікації у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, який формується Держфінмоніторингом.
Перепідготовка та підвищення кваліфікації спеціалістів органів державної влади здійснюється в рамках державного замовлення за рахунок коштів державного бюджету на базі академії за освітніми програмами, розробленими та затвердженими академією та погоджені з Держфінмоніторингом.
Іспити проводяться екзаменаційною комісією на базі екзаменаційного центру, яким може бути академія або державна навчально-наукова установа «Академія фінансового управління».
Водночас, визнано такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку організації та координації роботи з перепідготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів з питань фінансового моніторингу» від 19 серпня 2015 р. № 610.