Законодавство
Рада не підтримала мовні зміни до Закону «Про вищу освіту»
Верховна Рада не підтримала в першому читанні зміни до Закону «Про вищу освіту», якими пропонується дозволити викладання в університетах мовами країн Євросоюзу.
«За» законопроект № 3717 проголосували 210 народних депутатів (ОПЗЖ і «Слуги народу»), «проти» виступили депутати «Європейської солідарності», «Голосу», «Батьківщина» і частина нардепів «За майбутнє». Хоча перед голосуванням глава Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак заявляв, що даний законопроект – це «економічний патріотизм». «Автори законопроекту дають українським університетам, українській вищій освіті «відкусити» шматок міжнародного ринку освітніх послуг, який ми нескінченно втрачали протягом останніх років», — сказав С. Бабак. Низка фракцій виступила проти законопроекту, «бо може надати право викладати російською».
«Не ведіться на їхню дифамацію. Частина три 48 статті чинного закону про вищу освіту дає право вишу самому визначати, що якщо всі студенти володіють англійською мовою – дати їм право індивідуальних навчань цією мовою. Їм не потрібен закон для англійської, а для мови країни-агресора, яка також є країною Ради Європи» — прокоментував рішення депутат фракції «За майбутнє» Сергій Рудик.
Джерело: Юридичний вісник України