Події
Дискусійні питання застосування антикорупційного законодавства
Майданчиком для обміну думками й напрацюваннями з цього приводу стала ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Дискусійні питання застосування антикорупційного законодавства», яка пройшла 17 листопада у форматі онлайн на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.
До форуму, ініційованого Громадською радою при МВС, долучилися вітчизняні науковці й практичні працівники, зарубіжні партнери й міжнародні організації. Як підкреслив Володимир Мартиненко, голова цієї Ради та очільник ГС «Центр запобігання та протидії корупції», такий формат складу учасників вже традиційний для науково-практичних заходів антикорупційної тематики, що реалізуються завдяки консультативно-дорадчому органові при Міністерстві внутрішніх справ. «Цього року це вже не перший захід, на якому обговорюємо питання запобігання та боротьби з корупцією. Ми розпочали роботу з дискусійної панелі «Особливості антикорупційної політики в Україні і зарубіжних державах» у рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Теорія та практика протидії злочинності в сучасних умовах», що пройшла на початку листопада на базі Львівського державного університету внутрішніх справ. Попереду – конференція у Харкові (ХНУВС) та підбиття підсумків на V Міжнародній науково-практичній конференції, що пройде у НАВС (Київ) 9—10 грудня», – зазначив очільник Громадської ради при МВС.
За його словами, злободенні питання антикорупційної діяльності сьогодні набули нової гостроти, а тому варто приділити їх вирішенню максимум зусиль. «Зараз у країні своєрідна криза – антикорупційна. Тому ми будемо обговорювати найактуальніші практичні аспекти з метою сформувати ґрунтовні рекомендації, що допоможуть цю кризу подолати», — сказав Володимир Мартиненко.
Як уточнив у свою чергу ректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Андрій Фоменко, така конференція у ДДУВС проводиться вдруге. Кількість учасників, залучення досвідчених науковців і практиків з правоохоронних органів, і не лише вітчизняних, свідчить, що організатори досягнули мети й створили професійний майданчик для обміну досвідом і пропозиціями.
Старший радник з питань боротьби з корупцією Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Джозеф Джулай акцентував увагу, що КМЄС, серед інших своїх проектів, активно підтримує ініціативи, що мають на меті зробити публічний сектор прозорим і чистим від корупції.
Серед тем, яким приділили увагу доповідачі й учасники дискусії, – визначення й аналіз корупційних ризиків як складова запобігання корупції в органах Національної поліції, кримінально-правові проблеми провокації підкупу, особливості діяльності поліцейських в умовах оновленої Антикорупційної стратегії, проблеми реєстрації й розгляду повідомлень про корупцію тощо. Антикорупційним досвідом своєї країни ділилися фахівці Академії правоохоронних органів при Генеральній прокуратурі Республіки Казахстан, зокрема, Єрбол Омаров, головний науковий співробітник академії, висвітлив проблеми кваліфікації корупційних правопорушень.
За результатами обговорень будуть сформовані рекомендації, що міститимуть пропозиції для вдосконалення чинного законодавства.
Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ
Джерело: Юридичний вісник України