В Україні
«Всеукраїнська школа онлайн» – платформа для дистанційного та змішаного навчання від МОН
Міністерство освіти та науки України спільно з Українським інститутом розвитку освіти та Міністерством цифрової трансформації України з метою забезпечення рівного доступу до якісної шкільної освіти учнів 5-11 класів запустили платформу для дистанційного та змішаного навчання «Всеукраїнська школа онлайн».
Платформа «Всеукраїнська школа онлайн» – онлайн-ресурс для змішаного та дистанційного навчання учнів середньої та старшої школи з матеріалами, що пройшли експертизу та відповідають державним освітнім стандартам.
ВШО забезпечує учнів відео поясненнями, конспектом, тестами та можливістю відслідковувати свій навчальний прогрес, а вчителів – необхідними методичними рекомендаціями та прикладами застосування сучасних освітніх технологій. Наразі контент платформи розрахований на два тижні навчання відповідно до календарного плану, та щотижня він буде доповнюватися. Функціонал платформи обіцяють постійно вдосконалювати та розширювати.
«Сьогодні ви бачите першу версію платформи. Вже на початку 2021 року ми плануємо презентувати функціонал «Кабінету вчителя», де він зможе відслідковувати прогрес своїх учнів і модифікувати курси спеціально для них або навіть створювати власні. Також ми вже працюємо над розробкою мобільних застосунків, щоб онлайн-навчання для дітей стало ще зручнішим та доступнішим», – заявила заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.
Платформа покликана стати незамінним інструментом і при звичайному режимі навчання – діти зможуть користуватися платформою не тільки під час карантину, а й для ознайомлення з темою, яку пропустили в школі через хворобу або з інших причин.
Важливо, що платформа надає доступ до навчального контенту українською мовою для дітей та вчителів, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, а також для дітей, які з різних причин перебувають за кордоном та хочуть навчатися за українською державною програмою.
Ознайомитись з Інструкцією щодо роботи на платформі «Всеукраїнська школа онлайн» можна за посиланням.