Законодавство
Бюджетні кошти не можуть іти на премії та надбавки працівникам райдержадміністрацій, що реорганізуються
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розподілу та використання коштів, передбачених у державному бюджеті Міністерству фінансів для забезпечення окремих видатків районних державних адміністрацій, пов’язаних з ліквідацією районів» від 28 грудня 2020 р. № 1365.
Відповідно до затвердженого Порядку бюджетні кошти розподіляються за рішенням Кабінету Міністрів України обласним держадміністраціям шляхом передачі на бюджетні програми із здійснення виконавчої влади в областях і спрямовуються на виплату працівникам районних держадміністрацій районів, що ліквідовані постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 р. № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів»:
– заробітної плати, що складається з посадового окладу, надбавки за ранг і вислугу років та інших виплат, передбачених нормативно-правовими актами;
– вихідної допомоги у випадках припинення державної служби та трудового договору з підстав, передбачених у п. 1 ч. 1 ст. 87 Закону України «Про державну службу», п. 6 ч. 1 ст. 36 і п. 1 ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України;
– грошової компенсації працівникам, що вивільняються, за невикористані щорічні відпустки та додаткові відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи A I групи.
Передані бюджетні кошти не можуть спрямовуватися на виплату працівникам районних держадміністрацій, що реорганізуються, премій, надбавок за інтенсивність праці та за виконання особливо важливої роботи, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань.
Проект рішення Кабінету Міністрів України про розподіл бюджетних коштів готується Мінфіном за пропозиціями обласних держадміністрацій, що подаються до 11 січня 2021 р. за формами згідно з додатками.
Такі пропозиції обласні держадміністрації готують з урахуванням:
– фактичної кількості (у розрізі місяців) працівників районних держадміністрацій, що реорганізуються, які в установленому порядку попереджені про наступне вивільнення (додаток 1);
– кількості працівників районних держадміністрацій, яким у відповідному місяці необхідно виплатити вихідну допомогу згідно із законодавством (додаток 2);
– кількості не використаних працівниками районних держадміністрацій днів щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи A I групи, що підлягають грошовій компенсації відповідно до законодавства (додаток 2).
Копії затверджених планів вивільнення працівників районних держадміністрацій, що реорганізуються, обласні держадміністрації подають Мінфіну в триденний строк з дати їх затвердження, а інформацію про використання коштів – щомісяця до 10 числа.