Законодавство
Банки по-іншому визначатимуть величину непокритого кредитного ризику
Набрала чинності постанова Правління Національного банку України видало постанову «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні» від 30 березня 2018 р. № 33.
Згідно з цією постановою, змінено редакцію абзаців шостого та сьомого пункту 1.1 глави 1 розділу ІІ, що регулюють питання визначення банками величини непокритого кредитного ризику.
Відтепер, банки визначають величину непокритого кредитного ризику таким чином:
«Якщо величина кредитного ризику є меншою або дорівнює сумі сукупного розміру резервів за активними банківськими операціями, сформованих відповідно до вимог міжнародних стандартів фінансової звітності, розміру уцінки фінансових активів, що оцінюються за справедливою вартістю, та очікуваних кредитних збитків, які відповідно до нормативно-правового акта Національного банку з питань обліку фінансових інструментів відображаються на окремих аналітичних рахунках дисконтів, якщо такі кредитні збитки не обліковуються за рахунками, то величина непокритого кредитного ризику дорівнює нулю;
якщо величина кредитного ризику перевищує суму розміру резервів за МСФЗ, розміру уцінки фінансових активів, що оцінюються за справедливою вартістю, та розміру очікуваних кредитних збитків, відображених за рахунками дисконтів, то величина непокритого кредитного ризику дорівнює сумі такого перевищення».
Також у підпункті «б» пункту 1.4 глави 1 розділу ІІ будуть змінені абзаци другий та третій. Підпункт 1.4 регулює питання елементів складу додаткового капіталу (капітал 2-го рівня), а підпункт «б» – зменшену суму результату поточного та звітного року (прибуток). Відтепер слова «за такою складовою балансової вартості активу» замінено словами «уцінки фінансових активів, які обліковуються за справедливою вартістю з визнанням переоцінки через прибутки/збитки, очікуваних кредитних збитків, відображених за рахунками дисконтів, та збільшених на суму дооцінки фінансових активів, які обліковуються за справедливою вартістю з визнанням переоцінки через прибутки/збитки, в частині, що відноситься до таких нарахованих доходів».
You must be logged in to post a comment Login