Законодавство
Документи на реабілітацію для осіб з інвалідністю можна подавати через е-кабінет
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації експериментального проекту з удосконалення процедури зарахування дітей з інвалідністю, осіб з інвалідністю на комплексну реабілітацію» від 11 жовтня 2021 р. № 1059, якою запроваджено до 31 грудня 2021 р. у Державній реабілітаційній установі «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» експериментальний проект з удосконалення процедури зарахування дітей з інвалідністю, осіб з інвалідністю на комплексну реабілітацію.
Читайте також: Право на позачергове обслуговування в касах мають особи з інвалідністю незалежно від групи
Так, для зарахування до закладу на комплексну реабілітацію (абілітацію) дитина з інвалідністю, особа з інвалідністю або їх законний представник подає через електронний кабінет дитини з інвалідністю, особи з інвалідністю в централізованому банку даних з проблем інвалідності заяву про надання послуг із комплексної реабілітації (абілітації).
За бажанням отримувача до заяви додаються копії індивідуальної програми реабілітації, виданої лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу або медико-соціальною експертною комісію, та виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).
У разі відсутності в централізованому банку даних з проблем інвалідності копій індивідуальної програми реабілітації та виписки заклад самостійно отримує їх шляхом запиту до установ, що їх видали.
Читайте також: Факт призначення державою пенсії по інвалідності не може впливати на факт призначення судом аліментів або виключати його
Для надання послуг з комплексної реабілітації (абілітації) заклад забезпечує:
1) прийняття заяви та інших необхідних документів, поданих через електронний кабінет;
2) розгляд протягом трьох робочих днів отриманих документів та інформування отримувача або законного представника про прийняте рішення щодо:
– зарахування в порядку черговості (залежно від дня звернення) на комплексну реабілітацію (абілітацію) (із зазначенням дати початку курсу реабілітації) або відмови в такому зарахуванні (з обґрунтуванням причин);
– внесення до централізованого банку даних з проблем інвалідності інформації про зарахування дитини з інвалідністю, особи з інвалідністю на комплексну реабілітацію (абілітацію).
Читайте також: Документи для оформлення виплат у разі інвалідності або смерті медпрацівника від COVID-19 можна подавати в е-формі
Днем звернення отримувача або законного представника вважається дата надходження до закладу заяви та інших необхідних документів, поданих через електронний кабінет.
Після зарахування отримувача на комплексну реабілітацію (абілітацію) заклад складає індивідуальний план комплексної реабілітації (абілітації), а після закінчення курсу – видає отримувачу або законному представнику довідку про надані реабілітаційні послуги та результати комплексної реабілітації (абілітації) та вносить інформацію до централізованого банку даних з проблем інвалідності.
Також установлено, що заклад забезпечує безоплатним проживанням та харчуванням одного із законних представників, що супроводжує дитину з інвалідністю, або одного супроводжуючого особи з інвалідністю, яка потребує постійного стороннього догляду під час перебування в закладі.
Нагадаємо, два способи заміни житла особи з інвалідністю.