Законодавство
Кваліфікаційні центри акредитуватиме за оплату нове агентство
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання акредитації кваліфікаційних центрів» від 22 вересня 2021 р. № 986, якою:
– затверджено Порядок акредитації кваліфікаційних центрів;
– визнано суб’єктів, які здійснюють підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями відповідно до Порядку підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 травня 2013 р. № 340, кваліфікаційними центрами.
Читайте також: Кваліфікаційні категорії і звання педпрацівників визначатиме КМУ
Відповідно до затвердженого Порядку процедура акредитації є оплатною, проводиться Національним агентством кваліфікацій на підставі заяви про проведення процедури акредитації.
У разі коли декілька структурних або відокремлених підрозділів заявника мають намір набути статусу кваліфікаційного центру, процедура акредитації кожного такого підрозділу здійснюється окремо відповідно до Порядку.
Заявник, його структурний або відокремлений підрозділ набуває статусу кваліфікаційного центру з дати прийняття Агентством рішення про акредитацію кваліфікаційного центру.
Читайте також: Тривалість процедури присвоєння професійних кваліфікацій не має перевищувати 25 робочих днів
На підставі сертифіката кваліфікаційний центр має право здійснювати оцінювання і визнання результатів навчання здобувачів, зокрема здобутих шляхом неформальної чи інформальної освіти, присвоєння/підтвердження визначеної в ньому професійної кваліфікації, видавати здобувачам сертифікати про присвоєння/підтвердження відповідної професійної кваліфікації відповідно до Порядку присвоєння та підтвердження професійних кваліфікацій кваліфікаційними центрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 р. № 956, визнавати в Україні професійну кваліфікацію, здобуту в іншій країні, видавати сертифікати про визнання професійної кваліфікації відповідно до Порядку визнання в Україні професійних кваліфікацій, здобутих в інших країнах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2021 р. № 576.
Особа, якій кваліфікаційним центром видано сертифікат про присвоєння/підтвердження професійної кваліфікації або сертифікат про визнання професійної кваліфікації, може бути працевлаштована за такою професійною кваліфікацією.
Читайте також: Професійні кваліфікації, здобуті в інших країнах, визнаватиме кваліфікаційний центр
Акредитація проводиться за однією або декількома професійними кваліфікаціями, що віднесені до однієї секції видів економічної діяльності, у строк, що не перевищує 45 робочих днів з дати прийняття Агентством рішення про її проведення. Залежно від обсягу та/або складності строк процедури акредитації за рішенням Агентства може бути продовжено на строк до 15 робочих днів, а загальний строк проведення процедури акредитації не може перевищувати 60 робочих днів.
Спроможність заявника, його структурного або відокремленого підрозділу здійснювати оцінювання і визнання результатів навчання здобувачів, зокрема здобутих шляхом неформальної чи інформальної освіти, присвоєння/підтвердження визначених професійних кваліфікацій, здійснювати визнання в Україні відповідних професійних кваліфікацій, здобутих в інших країнах, визначається у ході проведення акредитаційної експертизи.
Окрім того, внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 796 і від 16 червня 2021 р. № 620.
Нагадаємо, роботодавці зможуть перевіряти документи про кваліфікацію працівників у реєстрі