Законодавство
Нова Методика нормативної грошової оцінки земельних ділянок
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок» від 3 листопада 2021 р. № 1147, що встановлює методологічні засади проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок, яка застосовується у випадках, визначених Законом України «Про оцінку земель».
Об’єктом нормативної грошової оцінки є земельні ділянки усіх категорій та форм власності в межах території територіальної громади (або її частини).
Читайте також: Що треба знати про оподаткування земельних ділянок?
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки (Цн) визначається за такою формулою: Цн = Пд х Нрд х Км1 х Км2 х Км3 х Км4 х Кцп х Кмц х Кні, де:
– Пд – площа земельної ділянки, квадратних метрів;
– Нрд – норматив капіталізованого рентного доходу за одиницю площі згідно з додатком 1;
– Км1 – коефіцієнт, який враховує розташування територіальної громади в межах зони впливу великих міст;
– Км2 – коефіцієнт, який враховує курортно-рекреаційне значення населених пунктів;
– Км3 – коефіцієнт, який враховує розташування територіальної громади в межах зон радіаційного забруднення;
– Км4 – коефіцієнт, який характеризує зональні фактори місця розташування земельної ділянки;
– Кцп – коефіцієнт, який враховує цільове призначення земельної ділянки відповідно до відомостей Державного земельного кадастру;
– Кмц – коефіцієнт, який враховує особливості використання земельної ділянки в межах категорії земель за основним цільовим призначенням;
– Кні – добуток коефіцієнтів індексації нормативної грошової оцінки земель за період від затвердження нормативу капіталізованого рентного доходу до дати проведення оцінки.
Читайте також: Як старі та нові податки змінять ринок землі?
Установлено, що затверджена з урахуванням вимог п. 271.2 ст. 271 Податкового кодексу України до набрання чинності Методикою, затвердженою згідно з цією постановою, технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, технічна документація із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення (на відповідній території) є чинною до початку застосування рішення відповідного органу місцевого самоврядування про затвердження нової технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок.
Також внесено зміни до Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051.
Водночас, визнано такими, що втратили чинність, низку постанов Кабінету Міністрів України.
Нагадаємо, затверджено ціни на землю в Києві, що діятимуть з 2023 р.