Законодавство
Для потреб біобезпеки та біозахисту застосують новітні технології
Набрав чинності Указ Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 жовтня 2021 року «Про Стратегію біобезпеки та біологічного захисту» від 17 грудня 2021 р. № 668/2021.
Затверджена Стратегія визначає цілі, завдання та основні напрями державної соціально-економічної політики для забезпечення біобезпеки та біологічного захисту держави як складової національної безпеки України.
Читайте також: 100 млн грн на створення кластеру «Біологічна безпека та розвиток біотехнологічних технологій»
Основними завданнями реалізації Стратегії є:
– гармонізація національного законодавства з біобезпеки та біологічного захисту з нормами міжнародного права, міжнародними договорами і угодами, учасницею яких є Україна, розвиток міжнародного співробітництва у сфері гарантування біобезпеки та біологічного захисту, принципу “Єдине здоров’я”, підтримка міжнародних ініціатив у сфері біобезпеки, які відповідають національним інтересам України, поглиблення співпраці з міжнародними організаціями, а також у рамках двостороннього співробітництва з провідними державами світу для посилення спроможностей України у сфері біобезпеки та біологічного захисту;
– посилення заходів із забезпечення біологічного захисту;
– організація здійснення контролю у сфері біобезпеки та біологічного захисту;
– підвищення ефективності координації заходів з управління біологічними ризиками;
– посилення кадрового потенціалу та підвищення професійного рівня кадрів з питань біобезпеки та біологічного захисту;
– забезпечення розвитку науково-виробничого потенціалу шляхом створення біокластера «Біобезпека та розвиток біотехнологій»;
– застосування інформаційних технологій для своєчасного виявлення та запобігання біологічним загрозам.
Читайте також: Гарантія походження біометану формується безоплатно в е-вигляді
Досягнення цілей Стратегії здійснюватиметься двома етапами: перший – 2022-2025 роки, другий – 2026-2030 роки.
На першому етапі передбачається розроблення протягом двох місяців затвердження плану заходів з реалізації Стратегії, здійснення заходів, спрямованих на організацію інформаційного, науково-методичного забезпечення та встановлення правового механізму щодо поводження з інвазивними чужорідними видами, генетично модифікованими організмами та біологічними агентами шляхом підготовки відповідних нормативно-правових актів. Також до 2025 року планується створити біокластер з розвинутою мережею партнерств, у тому числі міжнародних.
На другому етапі передбачається продовження забезпечення ефективного виконання плану заходів з реалізації Стратегії, програм і нормативно-правових актів, проведення щорічної оцінки ефективності реалізації Стратегії та розроблення за її результатами рекомендацій з удосконалення Стратегії.
Нагадаємо, за порушення правил торгівлі біологічними видами палива введуть адміністративну відповідальність