Законодавство
Малозначне порушення – кримінальний проступок
До Комітету Верховної Ради України розглядає проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 10 листопада 2017 р. № 7279-д.
Планується розкрити поняття кримінального проступку, його складових, а також пов’язаних із його вчиненням кримінально-правових наслідків, спрощення процедури досудового розслідування кримінальних проступків, а також посилення відповідальності за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння.
Запровадження інституту кримінального проступку можливе, виходячи з позитивного досвіду інших європейських держав, зокрема Німеччини, Угорщини, Туреччини, Латвії.
Кримінального Кодексу України зазнає змін щодо створення групи кримінальних проступків на базі нетяжких злочинів.
Для введення поняття «кримінальний проступок» пропонується трансформувати визначення «кримінального правопорушення». Переведення злочинів невеликої тяжкості в категорію проступків забезпечить класифікацію кримінальних правопорушень за принципом врахування ступеня суспільної небезпеки – від найменшого, яким характеризуватиметься проступок, до найбільш небезпечного, яким за новою класифікацією вважатимуться злочини нетяжкі, тяжкі і особливо тяжкі.
Новели КК України, затронуть особливості, пов’язаних з інститутом кримінальних проступків, а саме:
- готування до кримінального проступку не тягне за собою кримінальної відповідальності;
- особи, засуджені за вчинення кримінального проступку, після відбуття покарання визнаються такими, що не мають судимості.
You must be logged in to post a comment Login