Законодавство
Використання вивільнених коштів сільгосптоваровиробників контролюватиме ДПС
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку контролю за використанням вивільнених коштів сільськогосподарських товаровиробників» від 2 лютого 2022 р. № 69.
Затверджений нею Порядок визначає механізм здійснення контролю за використанням вивільнених коштів у зв’язку із звільненням від обкладення податком на прибуток сільськогосподарських товаровиробників відповідно до п. 57 підрозд. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України.
Читайте також: Страхування посівів на період перезимівлі 2022 року – до 7 230 грн/га
Об’єктами здійснення контролю за використанням вивільнених коштів є виключно сільськогосподарські товаровиробники, які провадять такі види діяльності згідно з КВЕД-2010: клас 01.47 (розведення та вирощування свійської птиці, за винятком вирощування курей, одержування яєць курей та діяльності інкубаторних станцій з вирощування курей); клас 01.49 (в частині розведення та вирощування перепелів і страусів) та клас 10.12 (виробництво м’яса свійської птиці, за винятком виробництва м’яса курей, витоплювання жиру курей, забою, оброблення та фасування м’яса курей), а також провадять діяльність з реалізації власно виробленої (вирощеної) продукції (за винятком м’яса курей).
Термін «вивільнені кошти» означає суму податку на прибуток, що визначається платником податку під час застосування пільги та не сплачується до державного бюджету, а залишається у розпорядженні платника податку під зобов’язання її використання за напрямами, які визначені Податковим кодексом України та цим Порядком.
Контроль за цільовим використанням вивільнених коштів здійснює ДПС. Контроль за виконанням інших заходів моніторингу щодо використання таких коштів здійснює Мінагрополітики.