В Україні
Єднання як основа міцності нації
В останні тижні на тлі щоденних резонансних чуток про вторгнення Росії в Україну відбулося багато різних подій. Ворог сподівався посіяти в Україні соціальний хаос та загальнолюдський безлад, але українці вже «вакциновані» від російського «вірусу». Цього не сталося — і це добре!
Ми не бачили паніки на вулицях, черг у магазинах і банках — ще один доказ нашої змужнілості. Натомість Україну захопили флешмоби та повідомлення про першу олімпійську нагороду України — срібло у фристайлі Олександра Абраменка — нарешті! Та головна подія середи, 16 лютого, — відзначення нового державного свята — Дня єднання України. Хоча певна частина українців, як це буває в нас завжди, все ж задалася питанням: а чим цей день відмінний від Дня Соборності, який святкується 22 січня? Тому коротко і без юридичних нюансів пояснюю: 16 лютого 2022 року ми святкуємо як День єднання, прагнення миру і свободи держави на ім’я Суверенна Україна. Нічого подібного в день започаткування свята Соборності, як відомо, не було. А тому День єдності дуже важливий для Ураїни, адже взимку цього року без будь-яких пояснень Росія стягнула війська і військову техніку до українського кордону, після чого вітчизняні та світові ЗМІ заявили про можливість військового вторгнення РФ в нашу країну. Серед можливих дат початку війни світові ЗМІ, зокрема, британська The Sun, американська Washington Post, німецька Bild назвали саме 16 лютого.
Читайте також: Про стан безпекової ситуації інформуватимуть щоденно
Натомість Володимир Зеленський напередодні закликав українців не панікувати та своїм Указом оголосив цей день Днем єднання України як відповідь на залякування великою війною й призначення дати військового вторгнення. Президент закликав цього дня ще більше згуртуватися й показати ворогу, що ми готові зі зброєю в руках захищати свою землю, свободу і незалежність. Це, до речі, підтвердило й «свіже» опитування українців, які в своїй більшості заявили про готовність протистояти ворогу.
Ця війна в Україні триває вже вісім років, тож таке святкування є цілком закономірним. І, здається, наша держава сьогодні, як ніколи, сильна, армія боєздатна, а український народ об’єднаний ідеями збереження миру, свободи та суверенності.
Нас постійно залякують нападом. Ми ж, у відповідь, оголосили про своє єднання. У цей день жовто-блакитних кольорів не було хіба що на крилах пташок за нашими вікнами. Усе решта рясніло кольорами національного прапора. Таким чином ми показали всьому світові, що таке українська єдність. Безумовний сенс цього свята — гуртування українців навколо національної ідеї та демонстрація того, що ми — єдиний народ. «Українці мають різний рівень доходів, професію і віросповідання, але всі вони люблять свій дім і хочуть жити в мирі», — заявив Президент. А вітчизняними телеканалами прокотився Марафон єдності — цю тему, та й не лише, обговорювали представники всіх прошарків українців за «великим круглим столом». А ще в цей день багато українців прийшли на роботу у вишиванках або прикріпили до одягу синьо-жовту стрічку. Чимало батьків одягли у вишиванки й своїх дітей. Отже, День єднання засвідчив консолідованість українців, зміцнення їх стійкості на тлі воєнної загрози, пропагандистського та морально-психологічного тиску на суспільну свідомість.
Читайте також: 16 лютого 2022 р. – День єднання
Додамо, що в своєму Указі Президент доручив Кабінету Міністрів підвищити зарплати військовим, прикордонникам і службовцям Нацгвардії. Тож для них цей день стане подвійним святом. Крім того, відповідно до Указу глави держави було оголошено й інші важливі ініціативи, зокрема буде прискорено створення системи територіальної оборони та єдиної інформаційної платформи «UАразом», яка інформуватиме українців про реальний стан ситуації з безпекою держави. Отже, ми вже маємо іммунітет міцності й попри грюкання ворога гусеницями танків на наших кордонах, впевнені, що відстоїмо свою землю, бо ми сьогодні єдині, як ніколи, думаємо про майбутнє. І це — добре…
Віктор КОВАЛЬСЬКИЙ
Джерело: Юридичний вісник України