Connect with us

Законодавство

Суддя КСУ «проти» зняття депутатської недоторканності

Опубліковано

⚡ AI SUMMARY
Суддя КСУ Сас С.В. висловив окрему думку щодо скасування депутатської недоторканності, вказуючи на ризики політичного переслідування парламентарів та втручання у їхню діяльність. Він наголосив, що чинна редакція ст. 80 Конституції України вже передбачає можливість притягнення депутатів до відповідальності за згодою ВРУ, хоча це врегульовано регламентом, а не Конституцією. Зняття недоторканності, на думку судді, фактично усуває гарантії незалежності депутатів.

Суддя Конституційного Суду України Сас С. В. висловив «окрему думку» стосовно висновку Конституційного Суду України у справі скасування депутатської недоторканності.

Суддя КСУ наголосив, що зняття недоторканності народних депутатів може мати суттєві негативні наслідки, зокрема сприятиме втручанню у їх роботу та може спричинити переслідування парламентарів з політичних мотивів.

Також в «окремій думці» зазначено, що відповідно до ст. 80 Конституції України народні депутати не мають абсолютного імунітету від притягнення до юридичної відповідальності – депутатів можливо притягнути до відповідальності за згодою Верховної Ради України. Така можливість встановлена регламентом ВР, але не положеннями Конституції України. Отже, зі зняттям недоторканності, народні депутати України фактично можуть втратити гарантії невтручання у їх діяльність.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2025
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.