Законодавство
Три етапи комплексного огляду системи соціального захисту ветеранів
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення комплексного огляду системи соціального захисту ветеранів війни та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України» від 10 червня 2022 р. № 663.
Згідно з затвердженим нею Порядком комплексний огляд проводиться Мінветеранів один раз на три роки з метою оцінювання стану і готовності органів державної влади, підприємств, установ та організацій до виконання функціональних завдань за призначенням, стану їх кадрового, фінансового, матеріально-технічного та інших видів забезпечення, а також наявних спроможностей щодо ефективного реагування на поточні і прогнозовані проблеми соціального захисту ветеранів війни та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.
За результатами комплексного огляду розробляються та уточнюються нормативно-правові акти з питань розвитку системи соціального захисту ветеранів війни та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, її складових, визначаються заходи, спрямовані на досягнення складовими системи соціального захисту ветеранів війни та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України необхідних спроможностей в умовах виникнення поточних і прогнозованих проблем з урахуванням фінансово-економічних можливостей держави.
Читайте також: Соціальні пільги та гарантії для ветеранів актуалізують після війни
Для здійснення заходів з проведення комплексного огляду Мінветеранів видає наказ про організацію проведення комплексного огляду, яким затверджуються план заходів з проведення комплексного огляду та склад робочої групи з проведення комплексного огляду.
До складу робочої групи входять представники (на рівні керівників самостійних структурних підрозділів) Мінветеранів, Міноборони, Мінфіну, Мінекономіки, Мінсоцполітики, МОН, МОЗ, МВС, Адміністрації Держприкордонслужби, Національної поліції, Національної гвардії, ДСНС, Адміністрації Держспецзв’язку, СБУ (за згодою), Служби зовнішньої розвідки (за згодою), Управління державної охорони (за згодою).
У плані заходів з проведення комплексного огляду визначаються етапи, завдання, заходи та ресурсне забезпечення їх проведення, строки здійснення, відповідальні за виконання та очікувані результати здійснення заходів комплексного огляду.
Загальне керівництво комплексним оглядом здійснює Міністр у справах ветеранів.
Комплексний огляд здійснюється за такими етапами:
1) організаційно-підготовчий;
2) основний;
3) заключний.
Інформування громадськості про хід комплексного огляду здійснюється через засоби масової інформації та офіційний веб-сайт Мінветеранів.