В Україні
Зібрані вже тисячі доказів воєнних злочинів рф на території України
Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) у Гаазі, який розпочав розслідування воєнних злочинів в Україні, збирає їх через спеціальну платформу — загалом зібрані вже тисячі доказів.
Про це в Гаазі заявив прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан. «Існує захищений портал. Нам потрібні різні засоби, щоб зв’язатися з будь-якою стороною конфлікту, яка має відповідну інформацію. І якщо ми це отримаємо, то зможемо проаналізувати та подивитися, яка вийде картина. Судові розгляди мають віднайти істину, переходячи від імпресіоністичних картин до зображень високої чіткості, а потім представити їх у судах. І тоді судді зроблять свою роботу, аби вирішити, на що конкретно вказують докази», — сказав він.
Читайте також: GAN UTF формує робочу групу для збору інформації щодо воєнних злочинів РФ
Хан також зазначив, що ця платформа призначена для того, щоб допомогти Офісу прокурора зібрати усю можливу інформацію та докази, що стосуються розслідувань. За його словами, вже зібрано тисячі доказів, і такий метод дуже важливий з точки зору встановлення контактів з жертвами та свідками, незалежно від того, перебувають вони в Україні чи за її межами.
Таким чином, кожен свідок, який може повідомити про факти вбивства російськими окупантами мирних жителів, варварських атак на лікарні, школи, житлові будинки, може про це написати будьякою мовою, адже потім буде зроблено переклад.
Щодо спільної слідчої групи (JIT), то вона створена Україною, Литвою та Польщею, далі число її учасників розширилося до 6 країн. На засіданні, що відбулося в Євроюсті, була підписана угода про приєднання до JIT Естонії, Латвії та Словаччини. Також учасниками групи є Євроюст та вперше в своїй історії Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду.
Джерело: Юридичний вісник України