Події
Презентовано платформу для проведення судових засідань у режимі онлайн
Член Вищої ради правосуддя Інна Плахтій та представниця державного підприємства «Центр судових сервісів» Олександра Царьова презентували експертам проекту Ради Європи «Підтримка судової влади України в забезпеченні кращого доступу до правосуддя» та Європейської Комісії з питань ефективності правосуддя (CEPEJ) вітчизняну платформу для проведення судових засідань у режимі відеоконференції.
Читайте також: Інформація про судове засідання у «Дії»
Презентація відбулася в рамках діяльності робочої групи щодо розробки практичного посібника з проведення дистанційних судових проваджень і була покликана висвітлити принципи роботи й алгоритм дій учасників судових засідань, суду та Державної судової адміністрації України під час застосування системи відеоконференцзв’язку у судових засіданнях. Досвід використання наявної системи відеоконференцзв’язку дасть змогу експертам з підготовки посібника отримати інформацію стосовно того, з чим наразі працюють українські судді, та використати її для розробки практичного посібника з проведення дистанційних судових проваджень з урахуванням українських реалій та законодавчих норм.
Система відеоконференцзв’язку є підсистемою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, яка дає учасникам процесу можливість дистанційної участі в судовому засіданні. Під час презентації було зазначено, що за вересень цього року було проведено понад 32 тисячі судових засідань за допомогою ЄСІТС. З них 15 510 за участі осіб, які перебували на відстані від суду, з яких близько 4 тис. конференцій відбулися зі слідчими ізоляторами та установами відбування покарань. Система наразі відповідає усім нормам захисту інформації та, на відміну від інших систем, протоколює судові засідання. Водночас система потребує вдосконалення процесів, які вже існують. Це стане можливим завдяки співпраці у межах експертної підтримки з метою підготовки посібника для українських юристів.
Читайте також: Судовий збір повертатимуть у разі порушення суддею строків розгляду справи
Нагадаємо, робоча група щодо розробки практичного посібника з проведення дистанційних судових проваджень створена в межах діяльності проекту Ради Європи «Підтримка судової влади України в забезпеченні кращого доступу до правосуддя» у співпраці з Європейською комісією з питань ефективності правосуддя (CEPEJ).
Джерело: Юридичний вісник України