Connect with us

В Україні

Меморандум про співпрацю

Опубліковано

Відповідний документ підписали нещодавно Генпрокурори США та України.

Генеральні прокурори США Меррік Гарланд та України Андрій Костін підписали Меморандум про взаєморозуміння, який дозволить активізувати спільні зусилля щодо забезпечення відповідальності за скоєні міжнародні злочини в Україні. Про це повідомляє прес-служба Мін’юсту США. «Сполучені Штати підтримують народ України в його невтомному прагненні забезпечувати верховенство права та домагатися справедливості для постраждалих на тлі триваючої агресії росії. Сьогодні Міністерство юстиції та Офіс генерального прокурора оголосили про рішення тісніше співпрацювати для виявлення, затримання та притягнення до відповідальності осіб, причетних до військових злочинів та інших злочинів в Україні. Ми будемо невпинними в цих зусиллях, щоб притягнути винних до відповідальності», — йдеться в меморандумі.

Читайте також: Аргументи здорового глузду. Чому США мають визнати росію державою-спонсором тероризму?

За словами Костіна, підписаний Меморандум про взаєморозуміння дозволить активізувати спільні зусилля щодо забезпечення відповідальності росії за скоєні міжнародні злочини в Україні. «Підписаний Меморандум про взаєморозуміння дозволяє нам активізувати наші спільні зусилля щодо забезпечення відповідальності за міжнародні злочини. Шляхом встановлення офіційних рамок співпраці ми посилимо ефективне розслідування та судове переслідування злочинів, скоєних росією в Україні, й забезпечимо певну міру справедливості для постраждалих».

Як вказувалося, меморандум про взаєморозуміння між США та Україною сприятиме ефективності розслідувань і кримінального переслідування шляхом, відповідно до національного законодавства, усунення перешкод для своєчасного та ефективного обміну інформацією та доказами під час розслідувань і кримінального переслідування двома країнами, а також збільшення простоти технічної співпраці.

Створення міжнародного трибуналу для суду за злочин агресії росії проти України – політичне рішення, і влада деяких країн не поспішає давати згоду на це, побоюючись, можливо, того, щоб не псувати стосунки з повоєнною москвою. Про це сказав, зокрема, Генпрокурор України Андрій Костін.

Читайте також: У США дозволили конфіскувати літаки Абрамовича

За його словами, правоохоронці вже встановили 50 місць незаконного утримання українців російськими військовими, у тому числі ті, які використовуються як фільтраційні табори.

Раніше Андрій Костін заявив, що українські правоохоронці розслідують понад 34 тисячі воєнних злочинів, які були скоєні російськими військовими за час вторгнення в Україну. З них понад 40 поточних розслідувань – у справах про скоєні окупантами злочини сексуального насильства.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.