Законодавство
Затверджено порядок розроблення проектів повторного використання в будівництві
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розроблення, здійснення експертизи та застосування проектів повторного використання у будівництві та внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 і від 23 травня 2011 р. № 554» від 14 жовтня 2022 р. № 1160.
Проект повторного використання у будівництві – документація, яка включає архітектурно-планувальні, конструктивні, технічні та технологічні рішення для умов будівництва, визначених завданням на проектування, призначена для багаторазового застосування під час розроблення проектної документації на будівництво об’єктів або їх відокремлених частин, включає експертну оцінку з позитивним висновком та затверджується відповідним замовником.
Проектна документація на будівництво, розроблена із застосуванням проектів повторного використання, затверджується замовником на підставі позитивного звіту за результатами експертизи, яка проводиться у випадках, передбачених Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Читайте також: Програми комплексного відновлення громад не підлягатимуть стратегічній екологічній оцінці
«Під час розроблення зазначеної документації, проект повторного використання «прив’язується» до конкретної земельної ділянки з урахуванням технічних умов, а також містобудівних умов та обмежень. Тобто, якщо проект повторного використання у будівництві розроблений для проектування типової школи, наприклад у Києві, то такий проект може бути використаний для розроблення проектної документації на будівництво школи у будь-якій іншій області за умови її прив’язки до конкретних умов будівництва», – пояснила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.
Порядок розроблення проекту повторного використання аналогічний Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів, що затверджений наказом Мінрегіону від 16 травня 2011 р. № 45.
Завданням щодо розроблення проекту повторного використання визначаються геологічні, геофізичні, кліматичні (снігові, вітрові навантаження та впливи, температурні режими тощо) умови, які зазначаються у пояснювальній записці до нього.