Законодавство
Пенсійні внески можна сплачувати на користь третіх осіб
Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні» (законопроект № 7649).
Зокрема передбачено, що особи, які досягли 16-річного віку та не належать до осіб, яким призначено пенсію у солідарній системі, мають право на добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відповідно до договору про добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що укладається з Пенсійним фондом.
Договір про добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування може бути укладено на користь третьої особи.
Також змінами до ч. 1 ст. 72 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» благодійні пожертви юридичних та фізичних осіб додано до джерел формування коштів Пенсійного фонду.
При цьому новою ст. 72-1 Закону встановлено, що благодійні пожертви юридичних та фізичних осіб можуть бути знеособленими або персоналізованими.
Читайте також: 50% держбюджету 2023 р. піде на національну безпеку і оборону
У разі якщо юридична або фізична особа надає персоналізовану благодійну пожертву (адресовану визначеному нею пенсіонерові), 70 відсотків такої пожертви спрямовуються для виплати цьому пенсіонерові в обраний ним спосіб, передбачений цим Законом для виплати пенсій.
Знеособлені благодійні пожертви та 30 відсотків персоналізованих благодійних пожертв є коштами Пенсійного фонду, які використовується згідно з ч. 1 ст. 73 цього Закону.
Порядок сплати благодійної пожертви та виплати її частини пенсіонерові встановлюється Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
Окрім того, внесено зміни до Законів України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».