Connect with us

В Україні

Як зареєструвати новонароджену дитину без медичного свідоцтва?

Опубліковано

Ані війна, ані інші надзвичайні події не повинні впливати на визнання державою появи нового життя. Якщо немає можливості з об’єктивних причин отримати медичне свідоцтво про народження (форма 103/о) або довідку від відповідного медичного працівника, необхідно одразу звертатися до суду.

Читайте також: Строк перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя можна продовжувати

Таке роз’яснення надали в Південно-Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції. Так, у ст. 317 Цивільного процесуального кодексу визначені особливості встановлення факту народження дитини під час дії воєнного чи надзвичайного стану чи окупації певної території. Відповідна заява може бути подана батьками або одним з них, їхніми представниками, членами сім’ї, опікуном, піклувальником, особою, яка утримує та виховує дитину, або іншими законними представниками дитини до будь-якого місцевого суду України. При цьому місце проживання чи реєстрації заявника значення не мають. Ці справи мають бути розглянути судом невідкладно з дня надходження відповідної заяви до суду. При цьому, заявники в таких справах звільнені від сплати судового збору.

У рішенні про встановлення факту народження мають бути обов’язково зазначені дані про дату і місце народження дитини та про її батьків.

Таке рішення підлягає негайному виконанню (будь-яким діючим відділом державної реєстрації актів цивільного стану, якщо в рішенні суду не зазначений конкретний відділ ДРАЦС), оскарження рішення не зупиняє його виконання. Також у Мін’юсті звернули увагу, що подати таку заяву, як і багато інших документів, можливо онлайн через відповідний сервіс «Електронний суд». Звісно, якщо є доступ до мережі Інтернет.

Читайте також: Планові перевірки надання соціальних послуг не проводитимуть в період воєнного стану

До того ж, згідно з листом-роз’ясненням Касаційного цивільного суду від 22.04.2021 р. № 985/0/208-21 не потрібно попередньо отримувати відмову в реєстрації народження від органів ДРАЦС. Тобто особа може звертатися одразу до суду, що спрощує процедуру.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.