Законодавство
Процедуру отримання дозволу на викиди цифровізовано
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 р. № 302» від 24 січня 2023 р. № 63.
Новою редакцією Порядку проведення робіт, пов’язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку суб’єктів господарювання, які отримали такі дозволи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 р. № 302, зокрема:
– уведено прозорі механізм отримання дозволу;
– чітко регламентовано строки;
– передбачено електронну взаємодію із Держпродспоживслужбою для оформлення висновку щодо отримання дозволу;
– встановлено покрокові інструкції для участі громадськості в процесі видачі дозволу на викиди та проведення публічного обговорення;
– оновлено механізми відмови у видачі, анулювання, переоформлення, зупинення і поновлення дії дозволу на викиди;
– передбачено цифровізацію процедури.
Читайте також: Звіт про дотримання норм викидів публікуватимуть у вільному доступі на «ЕкоСистемі»
Пройти весь шлях від подання документів до отримання дозволу на викиди підприємства зможуть через єдину екологічну платформу «ЕкоСистема». Наразі Міндовкілля працює над відповідним технічним рішенням.
«Сьогодні завдяки цілеспрямованій політиці Уряду вже зроблено багато кроків, щоб бізнес міг без бюрократичних перепон розпочати свою роботу та працювати прозоро. Наразі взяття на державний облік в сфері атмосферного повітря та видача довідки щодо величин фонових концентрацій здійснюється онлайн у режимі peopleless. Сьогодні ми працюємо над цифровізацією видачі дозволу на викиди. Ми продовжуємо виконувати положення Орхуської конвенції та забезпечуємо участь громадськості в прийнятті управлінських рішень. Це є важливим індикатором кожної сучасної цивілізованої країни й Україна не виняток», – повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.