В Україні
Мін’юст презентував моніторинговий звіт за 2022 рік
6–8 лютого пройшла презентація щорічного моніторингу законодавства, який проводить Міністерство юстиції України за підтримки проекту ЄС «Право-Justice» уже п’ятий рік поспіль.
Читайте також: Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси
Представлення звіту за 2022 рік, який охоплює аналіз 17 проблем правового регулювання різних сфер, відбувався за наступним планом: 6 лютого – питання судочинства, судоустрою, кримінальної юстиції, а також системи безоплатної правової допомоги в контексті імплементації Закону України «Про медіацію»; 7 лютого – питання виконання судових рішень; 8 лютого – питання банкрутства й судово-експертної діяльності. Міністр юстиції України Денис Малюська подякував усім, хто працював над моніторинговим звітом, який, за його словами, з кожним роком стає все масштабнішим. «Дуже важливо, що нам вдалося виробити сталий підхід до системного аналізу практики застосування законодавства, до якого залучені різні органи влади, правозастосувачі та експертні організації. Щорічний моніторинг – це та методика, з якою ми будемо рухатися далі, аби зміни до державної політики були комплексними, продуманими, обґрунтованими та обговореними зі стейкхолдерами».
Читайте також: У 2022 році ДТП не поменшало – змінилася їхня географія, – ЦЕДЕМ
У свою чергу, Оксана Цимбрівська, керівниця вказаного проєкту ЄС в Україні, відзначила, що моніторинг законодавства, який здійснює Міністерство юстиції за підтримки «Право-Justice» вже п’ятий рік, – це унікальний інструмент, який дозволяє проводити аналіз законодавства якісно та системно. «Це запорука того, що в майбутньому будь-які зміни до законодавства й нові нормативно-правові акти будуть ефективними. Адже завдяки моніторингу вони базуватимуться на основі аналізу даних, судовій практиці й кращого європейського досвіду. Такий прозорий підхід допоможе збільшити довіру громадськості до загального процесу формування правової політики в Україні», – наголосила Оксана Цимбрівська.
Окрім того, 9 лютого відбулася також презентація платформи «Онлайн моніторинг», яку розробили Проєкт ЄС «Право-Justice» разом із Міністерством юстиції для оцифрування процесу збору та аналізу інформації в межах роботи над щорічним моніторингом законодавства. Нагадаємо, що під час цієї роботи враховується стан нормативного регулювання; судова практика, практика Європейського суду з прав людини; думки професійної спільноти; науково-дослідні матеріали; статистичні дані та міжнародний досвід.
Читайте також: 2022 рік: правові події, проблеми, закони, креативні юристи, актуальні наукові видання
Джерело: Юридичний вісник України