В Україні
Українці не довіряють судовій реформі
Двадцять три відсотки громадян України підтримують судову реформу, 38% — не підтримують.
Про це свідчать результати опитування, яке здійснила компанія GfK Ukraine спільно із соціологічною групою Q&Q Research в рамках соціальної ініціативи «Контроль ефективності реформ» у червні цього року.
За даними опитування 19% населення вважають себе поінформованими про судову реформу, тоді як 41% нічого не чули про неї, а 38% «дещо знають, але хотіли б знати більше». «У суспільстві був запит на судову реформу, але наразі воно практично нічого не знає про зміни, що відбуваються. Це свідчить про те, що реформа відбулася кулуарно, практично без інформування населення», — зазначила директор соціологічної групи Q&Q Research Юлія Слесаренко.
За результатами опитування 23% населення України підтримують судову реформу, проти 38% тих, хто не підтримує її. При цьому, люди молодшого та середнього віку більшою мірою підтримують судову реформу ніж люди старші 56 років. У сприйнятті 46% населення ситуація в судовій системі стала ще гіршою ніж до Революції Гідності. Третина українців вважає, що право на справедливий суд повністю або частково реалізовано в країні, натомість 61% населення країни схиляються до думки, що домогтися справедливого суду в Україні практично неможливо.
Досить низькою є довіра населення й до новосформованого Верховного та Конституційного судів — за даними опитування, їм довіряють 25% українців. «Парадоксально, що старим нереформо-
ваним місцевим судам не довіряють 56% населення і майже стільки ж не довіряють реформованому Верховному Суду, — коментує старший менеджер відділу соціально-політичних досліджень GfK Ukraine Тетяна Костюченко. — Ймовірно, це пояснюється недостатньою інформованістю українців про створення нового Верховного Суду за участі Громадської ради доброчинності. Рівень усвідомлення судової реформи є найменшим з усіх реформ, що були включені в дослідження», — додала вона.
«Незалежними від влади вважають Конституційний Суд і Верховний Суд — по 22% опитаних, місцеві суди — 21% громадян України. Це означає, що процес реформування ВС відбувся непомітно для населення. А проведене дослідження свідчить про те, що влада повинна врахувати думку суспільства та проаналізувати, на якому етапі реформи відбувся збій і суспільство було усунуто від діалогу щодо однієї з найважливіших системних реформ», — підкреслила Юлія Слесаренко.
Джерело: Юридичний вісник України
You must be logged in to post a comment Login