Законодавство
Новий алгоритм формування переліку територій бойових дій
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 7 травня 2022 р. № 562 та від 6 грудня 2022 р. № 1364» від 10 березня 2023 р. № 214.
Зокрема новою редакцією п. 9 Положення про інформаційну систему переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2022 р. № 562, перебачено, що пропозиції щодо визначення стану певної території як такої, на якій ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованої російською федерацією, дати початку та дати завершення бойових дій (дати виникнення та припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації вносяться до інформаційної системи в такому порядку:
Читайте також: Відмовитись від евакуації дітей із зон бойових дій не можна
1) обласні, Київська міська військові адміністрації вносять пропозиції до інформаційної системи шляхом заповнення електронних полів, визначених її адміністратором;
2) Міноборони невідкладно погоджує пропозиції чи обґрунтовано відхиляє їх;
3) Мінреінтеграції невідкладно затверджує пропозиції чи обґрунтовано відхиляє їх.
Окрім того, доповненням до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2022 р. № 1364 встановлено, що до територій можливих бойових дій можуть бути віднесені території, які відповідають одному з таких критеріїв:
– межують з територіями активних бойових дій або з тимчасово окупованими російською федерацією територіями;
– межують з державним кордоном держави-агресора.