Connect with us

В Україні

Спецтрибунал для рф

Опубліковано

Україна разом із партнерами продовжує роботу над створенням Спецтрибуналу для рф. Міжнародна коаліція продовжує зростати.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що міжнародна коаліція для створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України та притягнення військового і політичного керівництва росії до відповідальності продовжує зростати. Про це Дмитро Кулеба сказав, закликавши підтримати Спецтрибунал, відкриваючи спеціальний міністерський захід на полях 52-ї сесії Ради з прав людини ООН «Агресія проти України: вплив на права людини та гуманітарну ситуацію в Україні та світі».

Читайте також: «Бранців кремля» внесуть до спеціального реєстру

У заході загалом взяли участь представники 55 країн, зокрема на рівні міністрів закордонних справ: Бельгія, Данія, Ісландія, Коста Рика, Ліхтенштейн, Маршалові Острови, Словенія, Франція, Швеція. «Ми не припиняємо ні на мить роботи над створенням Спеціального трибуналу для притягнення до відповідальності політичного та військового керівництва росії та їх поплічників за злочин агресії проти України. Всі звірства росіян є похідними від нього. Потрібно усунути причини, а не лише симптоми», – заявив міністр.

Глава МЗС України також звернув увагу на численні порушення росіянами міжнародного гуманітарного права та прав людини, воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду, зокрема викрадення українських дітей та їх примусового усиновлення в російських сім’ях. «росія втілює, мабуть, наймасштабнішу в сучасній історії операцію з викрадення дітей. Конвенція про запобігання геноциду чітко визначає це як злочин геноциду. Ці діти потребують негайного захисту та повернення додому. Всі російські злочинці, які беруть участь у цій операції, мають бути притягнуті до відповідальності за участь в геноциді», – наголосив він.

Кулеба також закликав держави-члени Ради з прав людини ООН продовжити мандат Міжнародної незалежної комісії ООН з розслідування порушень в Україні. «Міжнародна незалежна комісія ООН документує докази масштабних та системних порушень росією прав людини, воєнних злочинів, злочинів проти людяності, які будуть використані в майбутніх міжнародних судових процесах. Продовження мандату стане вагомим внеском у забезпечення справедливості», – пояснив міністр.

Читайте також: Офіс Міжнародного кримінального суду запрацює в Україні

У МЗС також нагадали, що 26 січня представники 21-ої держави зібралися в Празі на установче засідання Коаліції зі створення Спецтрибуналу, організоване МЗС України для напрацювання параметрів притягнення політичного та військового керівництва рф до відповідальності за злочин агресії проти нашої держави. 22 лютого МЗС України зібрало вже 45 держав на захід високого рівня ООН, присвячений порушенням прав людини під час російської агресії, однією з ключових тем якого стало створення Спецтрибуналу. За підсумками переговорів Кулеби в Нью-Йорку, Гватемала стала першою країною Латинської Америки, яка вирішила приєднатися до Коаліції зі створення Спецтрибуналу.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.