Події
Розпочав роботу новий проект ЄС «Право-Justice»
Вісімнадцятого червня конференцією високого рівня розпочав свою роботу фінансований Європейським Союзом проект «Право-Justice», який підтримуватиме реформу сектора юстиції та правосуддя в найближчі два з половиною роки.
«Європейський Союз підтримує реформу сектора юстиції в Україні уже протягом десятиліття консультаціями, тренінгами та найкращими практиками щодо встановлення верховенства права. Водночас із новим проектом «Право-Justice» ЄС продовжить допомагати Україні в посиленні ефективності своїх інституцій», — підкреслив Хюг Мінгареллі, глава Представництва ЄС в Україні, під час відкриття конференції, приуроченої до запуску «Право-Justice».
Проект співпрацюватиме разом з українськими партнерами над удосконаленням роботи сектора юстиції, судів та органів судової влади, а також Міністерства юстиції як регулятора приватних юридичних професій (адвокатів, нотаріусів, приватних виконавців, арбітражних керуючих).
«Європейський Союз, проект «Право-Justice» та інші міжнародні партнери мають працювати з установами сектора юстиції в Україні, аби забезпечити їхню більшу незалежність, підзвітність та орієнтованість на надання якісних послуг», – зазначив керівник проекту «Право-Justice» Довидас Віткаускас.
Проект «Право-Justice» підтримуватиме також перезавантаження судової влади, допомагаючи в розробці тестових завдань для перевірки професійних юридичних знань суддів, проведенні психологічного тестування, залученні представників громадськості до процесу відбору та оцінювання суддів. Крім того, проект працюватиме над реформою виконання судових рішень, зокрема посиленням статусу нової професії приватних виконавців, а також інших учасників сектору (адвокатів, нотаріусів, арбітражних керуючих). Це важливо для забезпечення захисту прав власності та створення сприятливих умов для ведення бізнесу.
Надважливим завданням проекту, як і раніше, стане моніторинг та оцінювання сектора юстиції. Для цього в межах проекту буде надано допомогу Раді з питань судової реформи, Вищій раді правосуддя, Міністерству юстиції та іншим партнерам у розробці спеціальних можливостей стратегічного планування на рівні кожного відомства.
Джерело: Юридичний вісник України
You must be logged in to post a comment Login