Connect with us

В світі

У Польщі офіційно змінили назву Калінінграда

Опубліковано

Комісія зі стандартизації географічних назв за межами Польщі, що діє при Головній геодезичній службі країни, ухвалила рішення більше не називати російський Калінінград – Калінінградом, а область – Калінінградською.

Про це повідомило видання Rzeczpospolita. Як ідеться в комюніке, опублікованому тиждень тому, на своєму засіданні 12 квітня комісія вирішила, що для міста з російською назвою Калінінград рекомендують уживати лише його польську назву Крулевець. Назву Калінінград у польській мові використовувати не слід. У Комісії також додали, що для адміністративної одиниці, в якій розташоване це місто, рекомендують польську назву Крулевецька область, а не Калінінградська.

Читайте також: Україна і Польща інвентаризують втрати культурної спадщини внаслідок війни

Відповідна зміна набула чинності з дня оголошення, тобто з 9 травня. Як роз’яснюється, комісія зі стандартизації географічних назв при внесенні змін врахувала, що «місто, яке зараз має російську назву Калінінград, відоме в Польщі під своєю традиційною назвою Крулевець (Królewiec)», і що нинішня російська назва є штучною та не пов’язана ні з містом, ні з областю.

«Факт присвоєння великому місту поблизу польських кордонів імені Калініна, злочинця, співвідповідального, серед іншого, за ухвалення рішення про масове вбивство поляків (Катинський розстріл), має в Польщі емоційний, негативний характер», – йдеться в заяві комісії.

У комісії також підкреслили, що географічні назви, окрім ідентифікаційної функції, можуть мати символічну функцію, і що «нинішня російська назва міста є елементом російського символічного простору, нав’язаного також аудиторії за межами країни».

«Події, пов’язані з російським вторгненням в Україну, нав’язуванням так званого «руського міра», веденням росією інформаційної війни, змушують нас по-іншому поглянути на питання нав’язаних назв, які викликають великі суперечки і не зустрічають схвалення в Польщі», – заявили в комісії зі стандартизації географічних назв.

Читайте також: Польща інвестуватиме у відбудову України

Нагадаємо, торік у Празі для підтримки України використали жартівливий «референдум про приєднання Калінінграда» до Чехії, який пройшов під посольством Росії.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.