В Україні
Громадські активісти вимагають покарати суддю-хабарника
Активісти Дніпра звернулися до Генерального прокурора України з проханням проконтролювати розслідування стосовно скандального судді Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Андрія Леонова. Вони просять Юрія Луценка не допустити ухилення від кримінальної відповідальності вказанного судді, якого 25 травня цього року детективи Національного антикорупційного бюро України спільно з працівниками СБУ затримали на отриманні неправомірної вигоди в розмірі 30 000 доларів США.
Генеральному прокурору України
Луценку Юрію Віталійовичу,
заступнику Генерального прокурора —
керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури
Холодницькому Назару Івановичу
Голови Фермерського господарства «Дар»
Дарадуди Дмитра Васильовича,
51242, Дніпропетровська обл., Новомосковський район,
село Попасне, вул. Комсомольська, буд. 5
у рамках кримінального провадження
No 42018000000000814
ПУБЛІЧНЕ ЗВЕРНЕННЯ
Звертаємося до Вас у зв’язку з необхідністю вжиття невідкладних заходів, спрямованих на недопущення ухилення від кримінальної відповідальності судді Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська А. А. Леонова, викритого працівниками Національного антикорупційного бюро України на вимаганні неправомірної вигоди в розмірі 30 000 доларів США.
Так, 24 травня 2018 року в приміщенні суду в службовому кабінеті А. А. Леонова було виявлено грошові кошти, одержані ним від представника ФГ «Дар» за винесення судового рішення про визнання засновників ФГ «Дар» потерпілими в рамках кримінального провадження No 12016040350003741, що знаходиться в провадженні судді А. А. Леонова. За вказаним фактом в провадженні НАБУ знаходиться кримінальне провадження No 42018000000000814 від 4 квітня цього року.
Тридцятого травня А. А. Леонова повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, що має ознаки ч. 4 ст. 368 КК України. При тому до сьогодні викритий на вимаганні та одержанні хабара суддя. від посади не відсторонений, має можливість продовжувати здійснювати правосуддя, хоча не бере участі в судових засіданнях, в яких він є головуючим, з підстав перебування на лікарняному. З невідомих та незрозумілих причин, А. А. Леонов, викритий у вчиненні корупційного злочину, не був затриманий у порядку ст. 208 КПК України, що передбачає можливість затримання особи, яка є суддею, на місці вчинення злочину без одержання згоди на це від Вищої ради правосуддя. Натомість, перебуваючи на посаді судді Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська та маючи широкі зв’язки в органах поліції і прокуратури, він може впливати на хід досудового розслідування по вищевказаному кримінальному провадженню, може впливати на свідків та потерпілих, знищити або змінити речі та документи, що мають доказове значення.
Так, широкого розголосу в суспільстві набув той факт, що будучи давнім товаришем колишнього голови Апеляційного суду АРК Валерія Чорнобука, суддя А. А. Леонов одержує в провадження усі резонансні кримінальні справи, які стосуються працівників мерії м. Дніпра або їх родичів з приводу розкрадання міського бюджету. На даний час згаданий В. І. Чорнобук є негласним радником мера м. Дніпра Б. Філатова з питань взаємодії із судовими та правоохоронними органами. Крім того, відомим є факт тісних дружніх зв’язків між А. А. Леоновим та суддями Апеляційного суду Дніпропетровської області О. Іванченком та А. Мазницею.
Враховуючи викладене, вважаємо, що вищевказаним особами – В. Чорнобуком, Б. Філатовим., О. Іванченком та А. Мазницею — будуть вчинятися спроби позапроцесуального впливу та тиску на детективів Національного антикорупційного бюро, а також працівників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, з метою сприяння уникненню від притягнення до кримінальної відповідальності судді-хабарника А. А. Леонова.
Просимо Вас взяти на особистий контроль досудове розслідування по кримінальному провадженню No 42018000000000814 стосовно вказаного судді, а також сприяти повному, всебічному та об’єктивному досудовому розслідуванню з використанням усього обсягу повноважень Генерального прокурора України, наданих чинним законодавством, запобігти уникненню притягнення до кримінальної відповідальності А. А. Леоновим.
Також просимо Вас врахувати, що на даний час боротьба з рейдерством в Україні, особливо в сільському господарстві, є одним із важливих напрямів діяльності правоохоронних органів, адже є основною передумовою покращення інвестиційного клімату в країні. Додамо й те, що жодне рейдерське захоплення не відбувається без участі суддів, державних реєстраторів та нотаріусів, однак до теперішнього часу ніхто із вищевказаних державних службовців не був притягнутийі до кримінальної відповідальності як співучасн рейдерського захоплення.
Саме тому встановлення істини по справі з подальшим притягненням до кримінальної відповідальності судді А. А. Леонова є важливим кроком на шляху боротьби з рейдерством, підвищення довіри громадян до правоохоронних органів.
Голова ФГ «Дар» Д. В. Дарадуда 31.05.2018 року
Джерело: Юридичний вісник України
You must be logged in to post a comment Login