Законодавство
За порушення порядку в’їзду/виїзду в районі АТО протокол можуть не складати
Набрав чинності наказ Служби безпеки України «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок оформлення в Службі безпеки України матеріалів про адміністративні правопорушення» від 31 травня 2018 р. № 926.
За змінами до Інструкції, протокол про адміністративне правопорушення складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі.
До протоколу, який надсилається до міського, районного, районного у місті, чи міськрайонного суду, додаються:
- пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, свідків,
- висновок експерта,
- речові докази,
- протокол про вилучення речей і документів,
- рапорти посадових осіб,
- рішення про заборону в’їзду,
- інші матеріали, необхідні для вирішення справи.
Окрім того, пункт 15 Інструкції доповнено новим абзацом. Він встановлює, що стягнення в справах про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 203 -1 (Невиконання рішення про заборону в’їзду в Україну), 204-4 (Порушення порядку в’їзду до району проведення антитерористичної операції або виїзду з нього) КУпАП, можуть бути накладені не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніш як через два місяці з дня його виявлення.
Відповідно, якщо особа, що знаходиться у пункті пропуску через державний кордон України не оспорює вчинення правопорушення, адмінпротокол не складається.
You must be logged in to post a comment Login