Connect with us

Законодавство

Навіть бомбосховища мають «пенсійний вік»

Опубліковано

Вступили в дію «Вимоги щодо визначення критеріїв неможливості подальшого утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, оформлення документів, що підтверджують таку неможливість», затвердженні наказом МВС від 9 липня 2018 р. №579.

За неможливості подальшого утримання та експлуатації захисних споруд, рішення щодо виключення за погодженням із ДСНС захисних споруд із фонду таких споруд уповноваженими на це органами може бути прийнято в разі:

  • набуття захисними спорудами, аварійного стану внаслідок фізичного зношення або внаслідок пожежі, стихійного лиха, аварії та технічної неможливості або економічної недоцільності їх відновлення;
  • технічної неможливості або економічної недоцільності збереження захисних споруд під час будівництва;
  • постійного затоплення захисних споруд і технічної неможливості або економічної недоцільності проведення заходів із водозниження (водовідведення) та/або відновлення гідроізоляції захисних споруд;
  • фізичної ліквідації гірничих або шахтних виробок, у яких розміщено захисні споруди;
  • передання територій, на яких розміщено захисні споруди, для видобутку корисних копалин загальнодержавного значення відкритим (кар`єрним) способом і відсутності потреби в таких захисних спорудах;
  • в інших передбачених законодавством випадках.

Критерієм технічної неможливості або економічної недоцільності збереження встановлено умову, що вартість робіт з її ремонту, реконструкції, перевищує вартість нового будівництва захисної споруди з відповідними технічними характеристиками.

У разі аварійного стану споруди чи її певного затоплення, балансоутримувач споруди замовляє обстеження технічного стану об’єкту, за результатами якого може надати пропозиції про подальше використання захисної споруди для прийняття за погодженням з ДСНС рішення про виключення з фонду таких споруд, відповідних рішень щодо реконструкції, пониження її в класі та інших.

Умовою для підготовки пропозицій та прийняття вказаних рішень є відсутність потреби в укритті населення в захисній споруді визначеної місткості, відповідного класу тощо.

У разі потреби може створюватися комісія з огляду та підготовки пропозицій щодо подальшого використання захисної споруди (далі – комісія), до складу якої залучаються відповідні фахівці.

Для того, щоб подати пропозицію, необхідно визначити потребу в захисній споруді, установити можливість її збереження та скласти акт про подальше використання сховища до якого прикріплюються паспорт об’єкта, довідки про його балансову вартість та про обладнання, що можуть бути використані, та інше.

Додаткові документи прикладаються до акту в разі необхідності прийняття того чи іншого рішення, якщо споруда, наприклад, підлягає ліквідації.

Норми цих Вимог не поширюються об’єкти, які входять до складу запасних пунктів управління міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також споруди, призначені для укриття особового складу утворених відповідно до законів військових формувань.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Вимоги щодо визначення критеріїв неможливості подальшого утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, оформлення документів, що підтверджують таку неможливість
||
№ Документа: 579
Дата прийняття: 09.07.2018
Дата набрання чинності: 21.08.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 30.07.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 881/32333
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вимоги щодо визначення критеріїв неможливості подальшого утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, оформлення документів, що підтверджують таку неможливість
||
№ Документа: 579
Дата прийняття: 09.07.2018
Дата набрання чинності: 21.08.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 30.07.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 881/32333
Внутрішній номер документа: Немає