Законодавство
Виробничі залишки можна відносити до побічних продуктів для їх використання в іншому виробництві
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 17 листопада 2023 р. № 1214, якою визначено процедуру віднесення речовин або предметів, що утворюються під час виробничого процесу, до побічних продуктів з метою ефективного використання їх як сировини в іншому виробництві чи як готової продукції, та забезпечення запобігання і мінімізації негативного впливу на навколишнє природне середовище та здоров’я людей.
Дія затвердженого Порядку поширюється на суб’єктів господарювання, у яких під час виробничого процесу утворюються речовини або предмети, які можуть бути використані як сировина в іншому виробництві чи як готова продукція.
Зокрема встановлено, що для віднесення виробничих залишків до побічних продуктів утворювач виробничих залишків:
1) приймає рішення про доцільність віднесення виробничих залишків до побічних продуктів;
2) запроваджує систему управління якістю або систему екологічного управління, яка повинна відповідати вимогам цього Порядку та забезпечує сертифікацію системи управління якістю за національним стандартом ДСТУ ISO 9001:2015 (ISO 9001:2015, IDT) «Системи управління якістю. Вимоги» або ДСТУ EN ISO 9001:2018 (EN ISO 9001:2015, IDT; ISO 9001:2015, IDT) «Системи управління якістю. Вимоги» або системи екологічного управління за національним стандартом ДСТУ ISO 14001:2015 (ISO 14001:2015, IDT) «Системи екологічного управління. Вимоги та настанови щодо застосовування»;
Читайте також: Виробництво скла понад 20 тонн на добу підлягає моніторингу
3) забезпечує відповідність виробничих залишків сукупності умов, визначених ст. 9 Закону України «Про управління відходами», та сукупності критеріїв віднесення речовин або предметів до побічних продуктів, затверджених Кабінетом Міністрів України.
4) звітує про виробничі залишки, віднесені до побічних продуктів, як визначено цим Порядком.
Також затверджено критерії віднесення речовин або предметів до побічних продуктів.
Постанова вводиться в дію через шість місяців з дня припинення або скасування дії правового режиму воєнного стану в Україні.