Законодавство
Для засвідчення документу до депозитарію можна тепер звертатися не лише до нотаріуса
Набрало чинності рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку «Про затвердження Змін до Положення про провадження депозитарної діяльності» від 10 липня 2018 р. № 451.
Змінами по тексту Положення встановлено, що при невикористанні печатки підприємством, картка із зразками підписів розпорядників рахунку в цінних паперах тепер може засвідчуватись посадовою особою, яка відповідно до закону має право на вчинення таких нотаріальних дій, чи безпосередньо нотаріусом, як і раніше було визначено.
Також депозитарна установа, яка внесла зміни до системи обліку зарахування акцій, що є об`єктом приватизації, на рахунок у цінних паперах свого депонента, що придбав їх на підставі договору купівлі-продажу згідно з вимогами законодавства про приватизацію державного та комунального майна, зобов'язана на письмову вимогу органу приватизації надати йому інформацію про такого власника (новий п. 10 глави 4 розділу V).
Окрім того, абз. 1 п. 5 розділу VI замінили 4 новими абзацами, де зазначили, що Центральний депозитарій складає Реєстр власників іменних цінних паперів у формі електронного документа або у формі паперового документа при відповідному розпорядженні, а обліковий реєстр виключно у електронній форм документа.
До того ж по тексту документа змінили «електроні цифрові підписи» на «кваліфіковані цифрові підписи». Так саме кваліфікований підпис уповноважений депозитарію накладає на документи.
You must be logged in to post a comment Login