Законодавство
Строк перевірки державних закупівель зменшено до 20 днів
Вступила в силу постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 р. N 631 і від 3 лютого 2016 р. N 43» від 26 липня 2018 р. № 659.
Так, у назві постанови та затвердженою нею порядку, та по тексту відповідно змінено Державну фінансову інспекцію на Державну аудиторську службу.
Також до п. 4, яка визначає підстави для перевірки державних закупівель, додано такі підстави як:
- не усунення замовником порушення, визначених у висновку про результати моніторингу закупівлі (далі – висновок), і таке порушення матиме негативний вплив для бюджетів чи призвело до невиконання ним вимог Закону «Про публічні закупівлі», а також висновок не оскаржено до суду;
- виявлення порушень умов договору про закупівлю змісту тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури закупівлі.
За новою редакцією п. 10 та п. 11 порядку, орган державного фінансового контролю оформляє на кожну посадову особу направлення на перевірку у двох примірниках за підписом керівника чи його заступника, та визначає строки проведення перевірки у межах 20 робочих днів (раніше в межах 45 робочих днів). Проте строк проведення перевірки закупівель, щодо яких здійснювався моніторинг закупівель, передбачений Законом України «Про публічні закупівлі», визначається в межах 10 робочих днів.
При зупинці перевірки, її загальна тривалість не може перебільшувати 40 та 20 робочих днів відповідно (п. 20).
Окрім того, у п. 16 зазначено, що окрім документальної та фактичної перевірки службові особи можуть проводити аналіз інформації щодо проведення процедур закупівель, розміщеної в електронній системі закупівель, та інформації, що міститься в державних реєстрах та базах даних, відкритих для доступу органу державного фінансового контролю.
You must be logged in to post a comment Login