Законодавство
До 34 000 грн штрафу за порушення у сфері лобіювання
У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону щодо порушення законодавства в сфері здійснення лобіювання № 10373.
Зокрема новою ст. 172-9-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачається, що здійснення лобіювання без реєстрації у Реєстрі прозорості в порядку, встановленому законодавством, – тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Новою ст. 172-9-4 КУпАП встановлюється, що неподання або несвоєчасне подання звіту суб’єктом лобіювання – тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Подання завідомо недостовірних відомостей суб’єктом лобіювання до Реєстру прозорості – тягне за собою накладення штрафу у розмірі від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частинами першою та другою цієї статті, вчинені повторно особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із забороною здійснення лобіювання строком на один рік.
Читайте також: Як працюватиме доброчесне лобіювання в Україні?
Неподання або несвоєчасне подання до Національного агентства з питань запобігання корупції заяви про припинення здійснення лобіювання у разі виникнення обставин, передбачених Законом України «Про доброчесне лобіювання та адвокацію в Україні», – тягне за собою накладення штрафу у розмірі від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Здійснення лобіювання в інтересах особи, яка не може бути бенефіціаром відповідно до вимог Закону України «Про доброчесне лобіювання та адвокацію в Україні», або укладення суб’єктом лобіювання договору про надання послуг з лобіювання з особою, яка не може бути клієнтом відповідно до вимог Закону України «Про доброчесне лобіювання та адвокацію в Україні», – тягне за собою накладення штрафу у розмірі від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із забороною здійснення лобіювання строком на один рік.
Окрім того, новою ст. 172-9-5 визначається, що вчинення дій чи прийняття рішень в умовах конфлікту інтересів під час лобіювання – тягне за собою накладення штрафу у розмірі від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення,- тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або заборону здійснення лобіювання строком на один рік.