Законодавство
Для чого створюються групи подовженого дня?
Набрав чинності наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Порядку створення груп подовженого дня у державних і комунальних закладах загальної середньої освіти» від 25 червня 2018 р. № 677.
У Порядку визначено, що групи продовженого дня у державних і комунальних закладах загальної середньої освіти створюються для таких цілей:
- організації навчальної, виховної та пізнавальної діяльності учнів;
- організації їх дозвілля;
- надання їм кваліфікованої допомоги у підготовці до уроків і виконанні домашніх завдань;
- формування в них ключових компетентностей, необхідних для успішної життєдіяльності та самореалізації особистості;
- забезпечення виконання індивідуальної програми розвитку особи з особливими освітніми потребами, індивідуального навчального плану (за наявності).
Зарахування учнів до групи подовженого дня та їх відрахування здійснюються на підставі заяви батьків або інших законних представників учнів, які приймаються протягом навчального року.
Вікова різниця учнів у групах не має перевищувати 2 років. У закладах, що знаходяться в сільській та/або гірській місцевості, де здійснюється підвезення учнів шкільним автобусом, можуть утворюватися групи для учнів різних вікових груп.
Для учнів 1 класу можуть створювати умови для організації денного відпочинку (сну).
Для осіб з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних та спеціальних класах утворюються відповідно інклюзивні та/або спеціальні групи подовженого дня.
Положенням затверджено кількість учнів у таких групах, а саме:
- 1 – 3 дитини із числа дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, затримкою психічного розвитку, зниженим зором чи слухом, легкими інтелектуальними порушеннями тощо;
- не більш як 2 дітей із числа дітей сліпих, глухих, з тяжкими порушеннями мовлення, у тому числі з дислексією, розладами спектра аутизму, іншими складними порушеннями розвитку або тих, що пересуваються на візках.
Встановлено також, що режим роботи групи подовженого дня повинен передбачати організацію:
- прогулянки на відкритому повітрі тривалістю не менш як 1,30 години для учнів 1 – 4 класів;
- харчування тривалістю не менш як 30 хвилин;
- виконання домашніх завдань (за наявності) тривалістю не більше 1 години;
- проведення спортивно-оздоровчих занять для учнів тривалістю не менше години.
You must be logged in to post a comment Login