Законодавство
Землі, хімічно забруднені внаслідок бойових дій, підлягають консервації
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 1 березня 2024 р. № 235, якою внесено зміни до деяких постанов щодо ефективності використання земель.
Змінами до Типового договору оренди землі унормовано, що:
1) у разі передачі в оренду земельної ділянки (земельних ділянок) державної власності акціонерному товариству, товариству з обмеженою відповідальністю, 100 відсотків акцій (часток) у статутному капіталі якого належать державі, яке утворилося шляхом перетворення такого державного підприємства і є його правонаступником, строк дії договору оренди землі становить 50 років;
2) для земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що перейшли на праві оренди до акціонерного товариства, товариства з обмеженою відповідальністю, 100 відсотків акцій (часток) у статутному капіталі якого належать державі, яке утворилося шляхом перетворення державного підприємства і є його правонаступником, розмір орендної плати становить не менш як 12 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки або не менш як 12 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або області, якщо нормативну грошову оцінку земельної ділянки не проведено.
Читайте також: Рішення про евакуацію є підставою для податкових пільг
Окрім того, новими абзацами п. 2 Порядку консервації земель, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 січня 2022 р. № 35, передбачено, що консервації також підлягають земельні ділянки:
– забруднені хімічними речовинами внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану;
– на яких розташовані військові інженерно-технічні та/або фортифікаційні споруди.
Зміни внесено й до постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання підготовки до проведення та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису)» від 22 вересня 2021 р. № 1013.