Connect with us

Події

Проблемні аспекти судового розгляду справ про воєнні злочини

Опубліковано

Першого березня 2024 року відбувся круглий стіл «Проблемні аспекти розслідування та судового розгляду справ про воєнні злочини», організований спільно Національною школою суддів України, Тренінговим центром прокурорів України, Консультативною місією Європейського Союзу (КМЄС) в Україні та проектом Ради Європи «Зміцнення прав людини в системі кримінальної юстиції України».

Читайте також: Вчинення злочину в умовах воєнного стану як кваліфікуюча ознака не є тотожним поняттям до обставин вчинення злочину з використанням умов воєнного стану

Вітальними промовами фахову дискусію відкрили директорка Тренінгового центру прокурорів України Олеся Отраднова, начальниця відділу наукових досліджень проблем судочинства та науково-методичного забезпечення суддівської освіти Національної школи суддів України Тетяна Фулей, керівниця відділу з питань прокуратури, голова операційного департаменту Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Лінн Шихан та менеджерка проекту Ради Європи «Зміцнення прав людини в системі кримінальної юстиції України» Аліса Пєтухова. Модерував роботу учасників круглого столу під час панельних дискусій суддя Жовтневого районного суду міста Дніпропетровськ Максим Ходаківський.

Круглий стіл складався з тематичних сесій, під час яких його учасники мали можливість прослухати виступи міжнародних експертів та доповіді українських суддів. Перша сесія «Поняття та терміни у справах про воєнні злочини» – спікери старший радник відділу переслідування за міжнародні злочини Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Томас Кернер та суддя Жовтневого районного суду Кривого Рогу Дніпропетровської області Михайло Зімін.

Друга сесія «Особливості доказування у справах про воєнні злочини» – спікери старший прокурор, член Дорадчої групи з питань міжнародних злочинів Клаус Хоффман та суддя Дергачівського районного суду Харківської області Владислав Овсянніков. Третя сесія «Розгляд справ про воєнні злочини in absentia» – спікери експерт РЄ, член експертно-консультативної групи Ради Європи з підтримки Офісу Генерального прокурора, колишній військовий прокурор, бригадний генерал Великої Британії Джеймс Джонстон та суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Ірина Шаповалова.

Читайте також: 3 місяці арешту за колабораційну діяльність в освітній сфері – надто м’яке покарання

Варто зазначити, що після кожної тематичної сесії учасники фахової дискусії мали змогу обговорити зі спікерами питання, які були предметом їх виступів. У ході круглого столу було проаналізовано виклики, які постають перед судами та органами досудового розслідування в справах про воєнні злочини, з урахуванням дворічної практики у період повномасштабної війни та попереднього досвіду, а також визначено та напрацьовано спільні кроки, які допоможуть у вирішенні окреслених на круглому столі проблемних питань щодо розслідування та судового розгляду справ про воєнні злочини. Учасниками дискусії стали судді, представники Тренінгового центру прокурорів України, НШСУ, Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, ОГПУ, Консультативної місії ЄС в Україні та проекту РЄ «Зміцнення прав людини в системі кримінальної юстиції України».

Підготував Максим Бондар,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.