Connect with us

Законодавство

Військове майно можна списувати єдиним актом

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про порядок обліку, зберігання, списання та використання військового майна у Збройних Силах» від 12 березня 2024 р. № 287.

Змінами до Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2000 р. № 1225, зокрема унормовано, що списання військового майна проводиться й за єдиними актами списання.

Затверджений єдиний акт списання є підставою для списання військового майна з обліку шляхом внесення відповідних записів в облікові документи.

Списання військового майна здійснюється командирами (начальниками) військових частин і посадовими особами органів військового управління відповідно до їх компетенції в порядку, встановленому Міноборони.

Під час дії воєнного стану командири (начальники) військових частин списують військове майно з урахуванням умов, визначених ч. 5 – 7 ст. 4 Закону України «Про правовий режим майна у Збройних Силах України».

Читайте також: До 10 років позбавлення волі за злочинний наказ або розпорядження

Військове майно, що було втрачене (знищене, зруйноване) внаслідок воєнних (бойових) дій, списується з урахуванням умов, визначених ч. 8 – 11 ст. 4 Закону України «Про правовий режим майна у Збройних Силах України».

Єдиний акт списання військового майна у 30-денний строк подається командиром (начальником) військової частини на затвердження відповідній посадовій особі за підпорядкованістю.

Така посадова особа у 20-денний строк з дня надходження єдиного акта списання приймає рішення про його затвердження або повертає на доопрацювання.

Строк перегляду рішення відповідної посадової особи про відмову у затвердженні єдиного акта списання після усунення недоліків і повторного подання на розгляд не може перевищувати 15 днів.

Також викладено у новій редакції додаток 2 «Максимальні розміри коштів, на які посадові особи Збройних Сил мають право списувати військове майно за актами якісного (технічного) стану, актами списання, яке набуло непридатного стану або було використане під час дії правового режиму воєнного стану, а також списувати військове майно за інспекторськими посвідченнями, знищене (втрачене) під час воєнних (бойових) дій, антитерористичної операції, міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки або внаслідок диверсій» до Положення.

Читайте також збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до Положення про порядок обліку, зберігання, списання та використання військового майна у Збройних Силах
||
№ Документа: 287
Дата прийняття: 12.03.2024
Дата набрання чинності: 21.03.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до Положення про порядок обліку, зберігання, списання та використання військового майна у Збройних Силах
||
№ Документа: 287
Дата прийняття: 12.03.2024
Дата набрання чинності: 21.03.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає