Законодавство
Арешт коштів на рахунках ескроу не допускаються
Вступила в силу постанова правління Національного банку України «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 4 вересня 2048 р. № 95.
Зміни внесено до низки положень, затверджених Нацбанком, а саме: від 29 грудня 2000 р. № 520, від 16 грудня 2002 р. № 508, від 15 вересня 2004 р. № 436 та від 4 листопада 2010 р. № 481, в яких виключили вимогу засвідчення чеків та інших документів печатками.
Зміни у Положенні від 28 липня 2008 р. № 216, окрім скасування обов’язковості використання печатки, внесено зміни у п. 3.4 щодо можливості накладення на електронний розрахунковий документ окрім ЕЦП, також електронного підпису за встановленою НБУ банківською системою е-підпису.
За новим абз. у п. 5.2 згаданого Положення НБУ встановив, що виконання уповноваженим банком письмового повідомлення обтяжувача про наявність підстав для звернення стягнення на предмет майнових прав – грошові кошти, що зберігаються на поточному або кореспондентському рахунку, має здійснюватися за ст. 1074 ЦК України, умов, визначених договорами між банком та клієнтом, та внутрішніх положень банку про операційну діяльність.
Окрім того Положення № 216 доповнили новою главою 10 щодо операцій за рахунком умовного зберігання (ескроу). Так, у разі настання певних підстав, банк формує меморіальний ордер та переказує грошові кошти з такого рахунку на користь бенефіціара(ів) чи повертає володільцю рахунку. Винагороду за облік коштів банк не утримує.
При тому звернення стягнення та/або накладення арешту на грошові кошти, що обліковуються на рахунку ескроу, за зобов’язаннями володільця рахунку або бенефіціара не допускається.
You must be logged in to post a comment Login